Nieskuteczna Stal znów bez zdobyczy punktowej

Marcin Trzyna
Stal Rzeszów przegrała na własnym boisku ze Zniczem Pruszków 0:1
Stal Rzeszów przegrała na własnym boisku ze Zniczem Pruszków 0:1 Mateusz Bobola
Stal Rzeszów po raz kolejny nie potrafiła zdobyć bramki na własnym obiekcie, co skutecznie wykorzystał Znicz Pruszków, który pokonał gospodarzy 1:0.

Początek spotkania to obraz obustronnego badania sił, aczkolwiek lekką przewagę mieli piłkarze Znicza Pruszków. Stal początkowo starała się grać z kontry, od czasu do czasu stwarzając zagrożenie pod bramką Znicza po stałych fragmentach gry. Taka zachowawcza taktyka nie dała oczekiwanego efektu i goście objęli prowadzenie w 24. minucie po akcji Adriana Paluchowskiego, który skutecznym lobem pokonał Tomasza Wietechę.

Kilka minut później Stal strzeliła bramkę wyrównującą, jednak tego trafienia sędzia nie uznał. Po tej sytuacji gospodarze zaczęli grać odważniej, jednak ataki na bramkę rywala nie przyniosły gola.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych akcji Stali Rzeszów, jednak obrońcy Znicza wychodzili z tych sytuacji obronną ręką. Stalowcy w drugiej połowie mieli optyczną przewagę, lecz wymieniali zbyt wiele, bezsensownych podań w środkowej strefie boiska, co kibice kwitowali ironicznym "OLE!". Pruszkowianie w końcówce mogli podwyższyć wynik meczu, jednak skuteczności pod bramką rywala w dzisiejszym spotkaniu ewidentnie im brakowało.

Kolejne fatalne spotkanie zaliczył Andreja Prokić, który zgubił prezentowaną przez siebie we wcześniejszej rundzie wysoką formę.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)
0:1 Adrian Paluchowski 24'

Stal: Tomasz Wietecha - Donatas Nakrosius, Piotr Duda, Arkadiusz Baran, Arkadiusz Drożdżal (88. Jakub Więcek), Andreja Prokić (70. Konrad Maca), Tomasz Margol (86. Michał Górecki), Tomasz Persona, Damian Jędryas, Daniel Koczon, Ernest Szela (57. Michał Lisańczuk)

Znicz: Paweł Pazdan - Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Patryk Kubicki (56. Maksymilian Banaszewski), Kamil Tomas, Michał Chrabąszcz, Mariusz Zawodziński (65. Artur Januszewski), Michał Kucharski, Adrian Paluchowski, Michał Zapaśnik (79. Marcin Rackiewicz)

ŻÓŁTE KARTKI: Damian Jędryas, Tomasz Persona, Konrad Maca, Piotr Duda, Daniel Koczon (Stal Rzeszów); Mariusz Zawodziński, Marcin Bochenek, Patryk Kubicki, Michał Chrabąszcz, Artur Januszewski (Znicz Pruszków)

Widzów: około 400

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida