Resovia - Zagłębie Sosnowiec WYNIK Arcyważny mecz w grze o utrzymanie dla rzeszowian. Sosnowiczanie dalej przegrywają

Tomasz Kuczyński
Trener Zagłębia Sosnowiec Aleksandr Chackiewicz.
Trener Zagłębia Sosnowiec Aleksandr Chackiewicz. Karina Trojok
W niedzielę 25 lutego 2024 roku w meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Resovia Rzeszów wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 (1:0). Dla sosnowiczan to siódma porażka z rzędu i 13. mecz bez zwycięstwa! Zagłębie jest na prostej drodze do spadku do II ligi.

Zagłębie od rundy wiosennej gra pod wodzą nowego trenera Aleksandra Chackiewicza i w znacznie zmienionym składzie, co jest efektem przejęcia odpowiedzialności za pion sportowy w klubie przez Rafała Collinsa. Celebryta przejął 0,74 akcji Zagłębia i deklaruje chęć nabycia pakietu większościowego. Sosnowiczanie są na ostatnim miejscu w tabeli Fortuna 1. Ligi i kibice coraz mniej wierzą w pozostanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. W pierwszym meczu 2024 roku sosnowiczanie przegrali u siebie ze Zniczem Pruszków 0:1. W niedzielę zagrali w Rzeszowie z Resovią, która przystąpiła do tego spotkania jako trzecia od końca. Natomiast Zagłębie miało na koncie sześć porażek z rzędu i serię 12 meczów bez wygranej.

Resovia objęła prowadzenie w 16. minucie. Edvin Muratović wykorzystał podanie Kamila Mazka a lewej strony i z pola bramkowego skierował piłkę do bramki, uprzedzając dwóch obrońców Zagłębia.

W 43. minucie goście mieli szansę na wyrównanie, gdy Marek Fabry przelobował bramkarza Resovii Branislava Pindrocha, ale rzeszowian uratował Radosław Adamski, który wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Resovia pilnowała prowadzenia na wagę trzech punktów, a Zagłębie nieparadnie próbowało doprowadzić do remisu. W 88. minucie Kamil Biliński strzelał z pola karnego obok słupka. W 90. minucie na rzut rożny pod bramkę gospodarzy pobiegł nawet bramkarz sosnowiczan Oleksij Szewczenko. W doliczonych czterech minutach wynik się już nie zmienił.

Resovia Rzeszów - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Edvin Muratović (16)

Resovia: Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Jerzy Tomal, Radosław Adamski, Kornel Osyra, Bartłomiej Eizenchart (58. Dylan Lempereur) - Kamil Mazek (67. Adrian Łyszczarz), Bartłomiej Wasiluk, Radosław Kanach (58. Bartłomiej Ciepiela), Marcin Urynowicz - Edvin Muratović (90. Gracjan Jaroch).

Zagłębie: Oleksij Szewczenko - Dominik Sokół, William Remy, Oleksij Bykow, Artem Suchoćkyj (78. Hubert Matynia) -Nikodem Zielonka (61.Konrad Wrzesiński), Oleksij Dowhyj (70. Maksymilian Rozwandowicz), Michał Janota, Artem Polarus - Marek Fabry (61. Gabriel Kirejczyk), Kamil Biliński.

Żółte kartki: Wasiluk, Lempereur - Dowhyj, Wrzesiński

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Widzów: 1.483