Niezawodny Diego Costa zapewnił Atletico komplet punktów z Espanyolem (ZDJĘCIA)

Joachim Martecki
W ostatnim sobotnim meczu ligi hiszpańskiej, Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Espanyol Barcelona (1:0). Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył niezawodny Diego Costa.

Pierwsze trzy kwadranse były dość monotonne. Mimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki, gospodarze nie potrafili wypracować żadnej dogodnej sytuacji. Piłkarze Espanyolu byli skoncentrowani i dokładnie rozbijali kolejne ataki rywali. W pierwszej połowie widzowie zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon zobaczyli zaledwie 5 strzałów.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Diego Simeone. Stworzyli przewagę, by w 55 minucie otworzyć wynik spotkania. Autorem bramki był Diego Costa, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. Goście potrzebowali kilkunastu minut, by otrząsnąć się po stracie bramki. Atletico skrzętnie to wykorzystywało, wykreowało kilka niezłych okazji na podwyższenie prowadzenia.

W miarę upływu czasu, "Papugi" grały coraz odważniej, starały się atakować, ale gospodarze, wyraźnie zadowoleni z wyniku spotkania nie pozwolili im na zbyt wiele. Piłkarze z Madrytu dowieźli korzystny rezultat do ostatniego gwizdka arbitra.

Atletico w sobotni wieczór nie zagrało wielkiego spotkania, ale zainkasowane 3 punkty pozwolą piłkarzom Simeone spokojnie oglądać niedzielne starcie Barcelony z Osasuną. Z kolei Espanyol nadal liczy się w walce o Ligę Europy, choć dzisiejsza porażka na pewno nie przybliżyła ich do celu.

Atletico Madryt - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)