Nowi zawodnicy zadebiutowali w Radomiaku. Będą kolejne wzmocnienia?

Michał Szprendałowicz
Paweł Czoska zadebiutował w barwach Radomiaka
Paweł Czoska zadebiutował w barwach Radomiaka Polskapresse
Sześciu zawodników zadebiutowało w Radomiaku w niedzielnym meczu z Garbarnią Kraków. Mimo przekonującego zwycięstwa, włodarze klubu rozglądają się za kolejnymi wzmocnieniami.

Odra Opole negocjuje z Adrianem Sikorą. Wsytęp Drąga w sobotę zagrożony

W ponad czterdziestostopniowym upale przyszło grać radomskiej drużynie w meczu z krakowską Garbarnią. Pogoda nie przeszkodziła jednak Zielonym w odniesieniu efektownego zwycięstwa 3:0.

W zespole trenera Janusza Niedźwiedzia zadebiutowało 6 zawodników. Byli to obrońcy: Rafał Kalinowski i Maciej Wichtowski, pomocnicy: Łukasz Białożyt i Paweł Czoska, oraz wprowadzony w 65. minucie napastnik Łukasz Cichos. Swoje pierwsze minuty w seniorskiej drużynie Radomiaka zanotował także 19-letni Damian Szewczyk. Pełne spotkanie rozegrał także bramkarz Łukasz Skowron, pozyskany z Jagiellonii Białystok. Występ popularnego "Skowriego" nie był jednak debiutanckim, bowiem ten zawodnik występował już w Radomiaku w sezonie 2011/2012.

Okazałe zwycięstwo w Krakowie nie odzwierciedla rzeczywistej wartości radomskiej drużyny. Prawdziwym wyznacznikiem potencjału Radomiaka będzie sobotni mecz z Wigrami Suwałki, które w Nowym Dworze Mazowieckim wysoko pokonały miejscowy Świt 4:1.

Włodarze klubu ze Struga poszukują jeszcze wzmocnień. Być może do zespołu dołączy bramkostrzelny napastnik Michał Fidziukiewicz, występujący w ostatnim sezonie w Jagiellonii Białystok.