Oceniamy jagiellończyków za mecz z Cracovią: asekuranctwo nie popłaca

Jakub Seweryn
Cracovia - Jagiellonia Białystok 1-0
Cracovia - Jagiellonia Białystok 1-0 Ryszard Kotowski
Jagiellonia Białystok po bardzo asekuranckiej grze przegrała w Krakowie z Cracovią 0:1. Podopieczni Piotra Stokowca nawet nie próbowali wygrać w pierwszej połowie. Po przerwie zagrali nieco lepiej, ale to właśnie wtedy stracili decydującego o porażce gola. To był podobny mecz Jagiellonii, jak ten z Ruchem Chorzów z początku wiosny, więc i oceny jagiellończyków nie są zbyt wysokie. Oto i one:

Krzysztof Baran - 6

Obronił tyle, co mógł, a przy strzale Bernhardta był zupełnie bez szans.

Jakub Tosik - 2

Prawdziwa mina na prawej stronie jagiellońskiej obrony. Mnóstwo prostych błędów, wiele spóźnionych interwencji, przez co krakowianie bardzo łatwo sobie z nim radzili. Bardzo słaby występ.

Ugo Ukah – 5

Nie był dzisiaj tak pewny, jak w poprzednich meczach, zdarzały mu się nieliczne proste błędy. W dodatku obejrzał czwartą żółtą kartkę tym sezonie, która eliminuje go z meczu z Koroną Kielce, po dzisiejszej porażce jeszcze ważniejszego niż poniedziałkowy pojedynek.

Martin Baran – 6

Solidny występ Słowaka, który tego dnia był nawet lepszy od Ugo Ukaha. Dobrze się ustawiał, blokował strzały i nieźle interweniował. Miał pecha, bo to jego dość przypadkowe zagranie ręką pozwoliło Bernhardtowi strzelić zwycięskiego gola z rzutu wolnego.

Giorgi Popchadze – 7

Stroną Gruzina gospodarze nie potrafili się w ogóle przedrzeć pod pole karne Jagiellonii, a w dodatku Popchadze miał sporo sił, żeby brać udział w grze ofensywnej, szczególnie w drugiej połowie. Zupełne przeciwieństwo Jakuba Tosika.

Michał Pazdan – 5

Mieszał bardzo dobre interwencje z prostymi błędami, które zazwyczaj mu się nie zdarzają. Pewnie jest to efekt tego, że kilka dni nie trenował. Przeciętny mecz reprezentanta Polski.

Adam Dźwigała – 3

Podobnie jak z Lechią, nie był w stanie w środku pola pomóc Pazdanowi w przejęciu kontroli nad tym rejonem boiska, zdominowanym przez Cracovię. Dostał już w pierwszej połowie żółtą kartkę, a następnie już w przerwie opuścił plac gry.

Maciej Gajos – 3

W pierwszej połowie brał udział w rozegraniu piłki, ale w drugiej zupełnie zniknął, by zmarnować znakomitą sytuację końcówce. Znacznie słabszy występ wychowanka Rakowa Częstochowa niż poprzednie.

Dani Quintana – 4

Mało widoczny był Hiszpan w Krakowie. Starał się w środku pola, ale przełożyło się to tylko na dwa strzały z dystansu w pierwszej połowie i jeden w drugiej.

Sebastian Rajalakso – 3

Może i walczył, ale z jego gry wynikało bardzo niewiele. Piłka plątała się mu często między nogami na nierównej murawie.

Bekim Balaj – 5

Dużo walki z obrońcami Cracovii, szkoda że stwarzał niewiele zagrożenia dla bramki Pilarza. Miał jedną świetną sytuację po kontrataku, ale fatalnie skiksował przez złą murawę.

Rezerwowi:
Nika Dzalamidze – 5

Ożywił nieco grę ofensywną Jagiellonii po przerwie, ale w ogóle się to nie przykładało na efektywność akcji żółto-czerwonych, bo Gruzin znów nie podejmował dobrych decyzji.

Dawid Plizga – 7

Wykonał dwa –trzy rajdy po wejściu na boisko i zanotował jedno znakomite podanie do Balaja, który wyszedł sam na sam z Pilarzem. Nieźle dośrodkowywał z rzutu wolnego, a i oddał jeden bardzo groźny strzał na bramkę gospodarzy.