Oceniamy Jagiellonię za mecz z Górnikiem: Grzelczak z Vassiljevem rozmontowali defensywę zabrzan

red
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok Arkadiusz Ławrywianiec / Polska Press
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Oto nasze oceny dla piłkarzy Michała Probierza za to spotkanie.

Bartłomiej Drągowski – 5
Nie popisał się przy bramce Łukasza Madeja, ale za to świetnie spisywał się w wyprowadzeniu piłki. Jego dalekie i celne wykopy na Grzelczaka stwarzały sporo zagrożenia pod bramką Górnika i rozpoczynały wiele akcji Jagi. Widać, że jego wynik w Turbokozaku to nie przypadek.

Filip Modelski – 7
Bardzo czujny na prawej stronie defensywy. Zatrzymanie duetu Kosznik-Madej nie jest łatwym zadaniem, a piłkarzowi Jagiellonii to się jednak udało.

Sebastian Madera – 6
Nie miał większych problemów na środku defensywy, a w ofensywie sam dał sygnał do ataku żółto-czerwonym, oddając celne uderzenie z powietrza już w drugiej minucie gry.

Igors Tarasovs – 6
Podobnie jak Madera, spisywał się solidnie w środku defensywy. Co więcej, mógł też zaliczyć asystę w drugiej połowie, ale po dobrze rozegranym rzucie wolnym dwóm jego kolegom zabrakło centymetrów, aby skierować piłkę do pustej bramki Górnika i strzelić czwartego gola.

Piotr Tomasik – 4
Miał zdecydowanie najtrudniej w tym spotkaniu, bowiem to jego stroną atakował najlepiej dysponowany gracz Górnika, Roman Gergel. Tomasik przegrał ze Słowakiem kilka pojedynków w drugiej połowie, złapał żółtą kartkę i został zmieniony.

Rafał Grzyb – 6
Z nowym kolegą w środku pola nawet w tych tropikalnych warunkach był w stanie skutecznie walczyć o środek pola. Wyglądało to naprawdę dobrze.

Jacek Góralski – 7
Młodsza i lepsza wersja Rafała Grzyba? Niewykluczone, choć wciąż musi zbierać doświadczenie. Były gracz Wisły Płock pokazuje, że może być w naszej Ekstraklasie bardzo dobrym i zadziornym defensywnym pomocnikiem. W Zabrzu spisał się bardzo dobrze.

Taras Romańczuk – 5
Umieszczony na prawym skrzydle siłą rzeczy nie mógł dać tam tyle w ofensywie, co Nika Dzalamidze. Ukrainiec spisywał się za to bardzo dobrze w defensywie, wspierając tam Modelskiego.

Konstantin Vassiljev – 8
Świetny mecz Estończyka. Piękna bramka, równie imponująca asysta, efektowny rajd przez pół boiska, który jednak nie zakończył się golem. Zagrał bardzo dobrze, choć mógłby być skuteczniejszy.

Maciej Gajos – 6
Nie był może tak widoczny w ofensywie, ale niemal w pojedynkę zrobił jedną akcję, która dała gola na 3:1. Bramka ta okazała się kluczowa w kontekście końcowego wyniku, bowiem Górnik nie był w stanie już wrócić do gry. Pomocnik Jagi skutecznie zrehabilitował się za przestrzelonego karnego w meczu z Zagłębiem.

Piotr Grzelczak – 8
Gol, asysta i wiele wygranych pojedynków ze stoperami Górnika. Mimo że często musiał radzić sobie w pojedynkę, stwarzał bardzo wiele zagrożenia pod bramką Przyrowskiego. Po jego strzałach kilkakrotnie zabrakło dosłownie kilku centymetrów, aby jego dorobek bramkowy był okazalszy.

Rezerwowi:
Jonatan Straus – 6

Musiał wejść na plac gry w miejsce Tomasika i trzeba uczciwie przyznać, że był w stanie zatrzymać Gergela.

Karol Świderski i Łukasz Sekulski grali zbyt krótko, żeby ich ocenić.