Oceniamy zawodników Piasta za mecz z Lechią. Ważna bramka Podgórskiego

Bartłomiej Szura
Kapitalna bramka Tomasza Podgórskiego i fantastyczne interwencje Dariusza Treli w spotkaniu z Lechią Gdańsk. Wygrana gospodarzy dała im awans na 6. miejsce w ligowej tabeli. Zobacz, jak oceniliśmy grę niebiesko-czerwonych w skali od 0-10.

Piast wyczekał i wypunktował Lechię. Robak z debiutanckim trafieniem

Dariusz Trela – 7 – po raz kolejny golkiper niebiesko-czerwonych udowodnił, że jest zawodnikiem o nieprzeciętnych umiejętnościach, dzięki któremu Piast zdobył już w tym sezonie kilkanaście punktów. Wczoraj pomimo tego, że nie był często zatrudniany, to interweniował z wielkim wyczuciem. Na początku drugiej połowy kapitalnie bronił uderzenia Buzały i Ricardinho.

Damian Zbozień – 7 – nie przestraszył się zimowej pogody, a może właśnie dlatego, żeby było mu zimno często biegał po prawej stronie od bramki do bramki, siejąc zamieszanie w szeregach obronnych gości;

Jan Polak – 5 – nie był to najlepszy występ Polaka. Często wyraźnie przegrywał pojedynki biegowe z szybkim Buzałą i tylko dzięki odpowiedniej asekuracji kolegów napastnik Lechii nie znalazł się oko w oko z Trelą;

Łukasz Krzycki – 6 – widać postęp w grze Krzyckiego. Zawodnik zdobywa zaufanie szkoleniowców, a coraz częstsza gra w podstawowej jedenastce tylko jest tego przykładem.
Obrońca Piasta to solidny rzemieślnik i tak też zaprezentował się w spotkaniu z Lechią. Na pewno jednak nie może się swojego występu wstydzić;

Adrian Klepczyński – 6 – popularny „Klepa” nigdy nie będzie graczem, który będzie biegał od bramki do bramki. Trener Brosz chyba wyrządza mu małą krzywdę wystawiając go na lewej obronie;

Mateusz Matras – 7 – dużo walki w środku, miał taki fragment, że wydawało się iż szybko zarobi kartkę za dwa faule jeden po drugim ale sędzia Gil dał szansę pomocnikowi niebiesko-czerwonych;

Mariusz Zganiacz – 5 – wrócił po kontuzji i widać jeszcze było braki ogrania meczowego. Jedno co z pewnością może i powinno cieszyć to, to że już się wyleczył i tylko kwestią czasu będzie to aż dojdzie do całkowitej sprawności;

Tomasz Podgórski – 8 – do jedenastki kolejki Ekstraklasa.net trafił trochę na zachętę, bo jego poniedziałkowy występ na kolana nie rzucił. Jednak kapitalne uderzenie z 72. minuty sprawiło, że Lechia została „napoczęta”.

Pavol Cicman – 6 – walczył, biegał, miał kilka ładnych akcji ale ogólnie bez fajerwerków;

Ruben Jurado – 7– Hiszpan w kolejnym spotkaniu prezentuje to, z czego już zdążył zasłynąć. Szybkość (choć pod koniec spotkania wyraźnie osłabł), nieszablonowe zagrania to główne plusy Rubena w tym spotkaniu;

Tomas Docekal – 6 – tym razem gola nie strzelił ale miał kilka okazji do strącenia piłki po rzutach rożnych. Przyzwoity mecz w jego wykonaniu.

Rezerwowi:

Marcin Robak, który w 80. minucie zmienił _Tomasa Docekala _– 7 – nieprzypadkowo zawodnik, który gra zaledwie 10 minut dostaje tak wysoką notę. Świetny debiut byłego zawodnika Widzewa Łódź okraszony mógł być nie tylko jedną bramką, bo okazji Robak miał w tak krótkim czasie kilka. Może się okazać wielkim wzmocnieniem Piasta.

Rudolf Urban, który w 58. minucie zmienił Mariusza Zganiacza – 5 – Sympatyczny zawodnik już kilka sekund po wejściu pokazał próbkę swoich umiejętności świetnie zagrywając piłkę do Podgórskiego. Później jednak wtopił się w tłum.

Matej Izvolt zmieniający w 86. minucie Rubena Jurado grał za krótko aby uzyskać notę.