Tomasz Kuczyński
Po pucharowej porażce z  ŁKS-em Zagłębie zremisowało z Odrą w Opolu.
Po pucharowej porażce z ŁKS-em Zagłębie zremisowało z Odrą w Opolu. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu 11. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Odrą w Opolu 1:1 (1:0). Bramki strzelili: Dawid Błanik (52) - Fabian Piasecki (32). W 87. minucie Szymon Skrzypczak z Odry nie wykorzystał rzutu karnego. Matko Perdijić obronił strzał, który miał być techniczną podcinką, a wyszło słabe podanie w ręce bramkarza.

Po pucharowej porażce z ŁKS-em Łódź 0:3 z Zagłębie rozstało się z trenerem Radosławem Mroczkowskim. Według medialnych doniesień w poniedziałek spadkowicza z Ekstraklasy ponownie przejmie Dariusz Dudek. W meczu z Odrą sosnowiczan prowadził asystent Mroczkowskiego – Michal Farkaś.

Zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Odra też ma tymczasowego trenera Piotra Plewnię. Jego podopieczni poprawili sobie humory wygraną w Pucharze Polski z Arką Gdynia.

Gospodarze byli bardzo bliscy gola już w 8. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Janus, a Hubert Sobol z pięciu metrów strzelił z woleja w poprzeczkę. Zagłębie wróciło z dalekiej podróży…

Gościom potrzebny był chyba ten sygnał ostrzegawczy. W konsekwencji przewagi zdobyli bramkę w 32. minucie. Mateusz Szwed wbiegł z prawej strony i podał w pole karne do Fabiana Piaseckiego. Napastnik Zagłębia miał dużo miejsca i czasu, aby przyjąć piłkę i oddać strzał w „krótki” róg. Piłka po ręce Kacpra Rosy wpadła do siatki.

Na koniec pierwszej połowy Matko Perdijić poradził sobie z mocnym strzałem Miłosza Trojaka i Zagłębie schodziło do szatni z jednobramkową zaliczką.

Z zaliczki nic nie zostało w 52. minucie. Odra miała rzut wolny. Uderzył Martin Adamec – piłka odbiła się od piłkarzy w murze, następnie od słupka, a do pustej bramki skierował ją Dawid Błanik.

W 87. minucie Odra stanęła przed wielką szansą na drugiego gola, bo miała rzut karny. Szymon Skrzypczak wmyślił lekką podcinkę i piłka wpadła wprost w ręce Pedijicia. Chorwat przed strzałem stanął bliżej jednego rogu, a następnie wrócił na środek, czekając do końca na strzał. Karny został podyktowany po tym, jak Stanisław Bileńkyj sfaulował Tomasa Mikinicia. Zawodnik Zagłębia zobaczył czerwoną kartkę, po drugiej żółtej.

Odra nadal nie wygrała ligowego meczu, natomiast Zagłębie zremisowało bez dwóch porażkach.

Niedzielny mecz był teoretycznie ostatnim dla Marcina Jaroszewskiego w roli prezesa Zagłębia. O tym, czy Jaroszewski faktycznie odejdzie z końcem września przekonamy się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej klubu. Jednym z jej tematów będą „zmiany w strukturze zarządzania Zagłębiem Sosnowiec oraz organizacji klubu”.

Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

0:1 Fabian Piasecki (32), 1:1 Dawid Błanik (52)

Odra:Rosa - Mikinić, Kamiński, Żemło, Wdowik - Błanik (79. Wróblewski), Trojak, Adamec, Bonecki, Janus (72. Janasik) - Sobol (73. Skrzypczak).

Zagłębie:Perdijić - Ryndak, Polczak, Grzelak, Słomka - Szwed (90+3. Sinior), Hołota, Mularczyk (90+2. Nawotka), Pawłowski, Bileńkyj - Piasecki.

Żółte kartki: Adamec – Słomka, Bileńkyj

Czerwona kartka: Stanisław Biłeńkyj (86’, Zagłębie, za drugą żółtą)

Sędziował:Piotr Urban (Warszawa)