Dariusz Knopik
Piłkarze Olimpii mają powody do radości. Wygrali drugi mecz w sezonie i są współliderem z Wisłą Puławy Łukasz Szalkowski
W 2. kolejce II ligi Olimpia Grudziądz podejmowała Polonię Bytom. Na stadionie przy ul. Piłsudskiego spotkali się dwa beniaminkowie, którzy na inaugurację rozgrywek wygrali swoje spotkania.

Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom 1:0 (0:0)
Bramka: Daniel Sikorski (79).
Olimpia: A. Olszewski - Kobryń, Sikorski, Kostkowski, Warcholak - Bonikowski (86. Jarzec), Vu Thanh, Cabrera (62. Sopoćko), Gutowski - Kurowski - Czernij (90.+1 Stanisławski).

Na inaugurację grudziądzanie u siebie zwyciężyli Sandecję Nowy Sącz 3:1, a bytomianie na wyjeździe ograli Kotwicę Kołobrzeg 1:0, co uznano za największą niespodziankę 1. kolejki.

Przed meczem klub poinformował, że nowym - starym piłkarzem Olimpii został Aghwan Papikjan. Przypomnijmy, że Ormianin z polskim paszportem reprezentował barwy grudziądzkiego klubu w sezonie 2018/19. Ostatnio występował w Alaszkercie Erewan.

Od pierwszego gwizdka to było żywe i ciekawe spotkanie. Konkretniejsi pod bramką rywala byli goście, którzy kiedy tylko nadarzała się okazja, to oddawali strzały z dystansu. Jednak grudziądzanie mieli oparcie w Adrianie Olszewskim, który bronił bardzo pewnie. Z kolei miejscowi pod bramką polonistów za mocno kombinowali, szukając siebie wzajemnie, zamiast zdecydować się na strzały. Największe zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry, a głównie wrzutach piłki z autu przez Marcina Warcholaka.

Druga połowa zaczęła się od dynamicznej akcji Jana Bonikowskiego i mocnego strzału wzdłuż bramki.

W 55. minucie sędzia przerwał spotkanie z powodu obfitych opadów deszczu i burzy, która rozpętała się nad stadionem. Przerwa trwała około pół godziny.

Biało-zieloni potrzebowali kilka minut, aby ponownie wejść na właściwe obroty. W 66. minucie świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Konrad Gutowski, ale równie dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po chwili kąśliwym strzałem popisał się Rafał Kobryń, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

W 79. minucie grudziądzanie mili kolejny wolny. Piłka trafiła do Kostiantyna Czernija, ale jego strzał z kilku metrów nogami obronił Eryk Mirus. Kilkanaście sekund później był już bezradny wobec mocnego, a zarazem precyzyjnego strzału Daniela Sikorskiego. Jak się potem okazało był to gol na wagę trzech punktów.

W następnej kolejce biało-zieloni rozegrają mecz na wyjeździe z Olimpią Elbląg.