Olimpia wyszła zwycięsko z wymiany ciosów z Zagłębiem Sosnowiec

psz, Patryk Trybulec
Pawel Skraba
Olimpia nie przestaje zaskakiwać. Podopieczni Jacka Paszulewicza odprawili dzisiaj Zagłębie Sosnowiec, które po 65 minutach nawet prowadziło. Dzięki kolejnemu zwycięstwu grudziądzanie opuścili strefę spadkową.

Mecz z Olimpią, która przed tygodniem odprawiła z kwitkiem GKS Katowice, wygrywając na Bukowej 2:0, miał odpowiedzieć na pytanie, czy beniaminek z Sosnowca wygrywając z Sandecją Nowy Sącz przełamał wiosenny kryzys. W Grudziądzu okazało się, że Zagłębie nadal jest w tarapatach, choć przez chwilę wydawało się, że drużyna, która jesienią okrzyknięta została czarnym koniem rozgrywek, wróciła na właściwe tory.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a na listę strzelców w 42. minucie wpisał Nildo. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć na 2:0, ale tym razem uderzył głową obok słupka.

Zagłębie za odrabianie strat zabrało się po przerwie. Już w 50. minucie wyrównał Sebastian Dudek, który wykorzystał rzut karny po tym, jak w polu karnym faulowany był Adrian Paluchowki. Sosnowiczanie poszli za ciosem i po kolejnym kwadransie gry to oni mogli cieszyć się z prowadzenia. Asystę zanotował Robert Bartczak, który wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, a ten drugi uderzył nie do obrony z około 20 metrów, posyłając piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Bartosza Fabiniaka.

Radość nie trwała jednak długo, bo w 71. minucie Marcin Smoliński przymierzył z wolnego i ponownie wyrównał stan meczu. Remisem nie była jednak zainteresowana żadna ze stron i obie drużyny dążyły do zainkasowania całej stawki. Ta sztuka udała się gospodarzom, a konkretnie Dejanowi Zigonowi.

Po golu Słoweńca Zagłębie zupełnie się odkryło i dostało kolejny cios. Pieczęć na zwycięstwie przybił w doliczonym czasie gry Adam Banasiak, który wpakował piłkę do pustej bramki po tym, jak Wojciech Fabisiak nieudanie interweniował na połowie Olimpii, próbując przerwać akcję rywala.