Piast Gliwice znalazł sposób na Widzew Łódź i dlatego przerwał swoją niemoc. Bohaterem Serhij Krykun

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice zwyciężył w lidze pierwszy raz od 11 sierpnia, po pięciu meczach przestoju. U siebie ograł Widzew Łódź 3:2. Dwie bramki przed przerwą zdobył skrzydłowy Serhij Krykun, który w drugiej połowie ugrał jeszcze karnego. Widowisku przyglądał się z wysokości trybun selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Widzew Łódź 3:2

Piast był przed przerwą zabójczo skuteczny; oddał dwa celne strzały, po których padły obie bramki. W 24 minucie zjawiskowym podaniem popisał się Grzegorz Tomasiewicz. Asystent przy pierwszym trafieniu podał miękko w pole karne. Potem spróbował tego samego, kiedy odnalazł w szesnastce Jorge Feliksa. Hiszpan w przeciwieństwie do Ukraińca z polskim paszportem nie opanował jednak piłki.

Serhij Krykun, bo o nim mowa drugiego gola dołożył w 38 minucie, kiedy z bliska wpakował piłkę do siatki po zagraniu spod linii od Feliksa. Widzew nie był w stanie zatrzymać piłkarza Piasta, ani wykorzystać swoich momentów. Akcję zepsuł choćby Jordi Sanchez, uderzając obok po minięciu Ariela Mosóra.

W drugiej połowie dość prędko obejrzeliśmy dwie bramki, ale po jednej dla obu zespołów. Błyskawicznie kontakt złapał Widzew. Zaraz po wznowieniu z rzutu wolnego uderzył Bartłomiej Pawłowski. Po jego próbie piłka odbiła się od poprzeczki, następnie trafiła w nogę interweniującego Frantiska Placha i na jego nieszczęście wylądowała w siatce.

Nadzieje Widzewa na ugranie czegokolwiek zgasły, gdy po faulu Juljana Shehu na Krykunie sędzia Paweł Raczkowski wskazał na jedenasty metr. A z niego nie pomylił się specjalista od karnych, Patryk Dziczek. Trafił tak już cztery razy w sezonie. Dziś jednak nie wybrał prawego rogu jak dotąd, lecz lewy, gdzie nie rzucił się Henrich Ravas.

W doliczonym czasie straty Widzewa jedynie zmniejszył wprowadzony Imad Rondić - po podaniu innego zmiennika, Sebastiana Kerka.

To pierwsza porażka Widzewa pod wodzą trenera Daniela Myśliwca - w czwartym (licząc Puchar Polski) meczu. Piast ma dwanaście punktów, dzięki czemu wskoczył na dziewiąte miejsce.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Widzew Łódź (w skali 1-6):