Piękne zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg w Poznaniu

Piotr Szpak
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg robią furorę na boiskach drugiej ligi. W Poznaniu strzelali piękne gole. Grzegorz Lipiec
Czapki z głów przed piłkarzami Siarki Tarnobrzega. Piękne zwycięstwo w Poznaniu!

W sobotnim meczu drugiej ligi piłkarskiej Warta Poznań przegrała z Siarką Tarnobrzeg 1:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Marcin Stefanik 15, 0:2 Hubert Tomalski 43, 0:3 Grzegorz Płatek 48, 1:3 Jan Paczyński 75.

Warta: T. Laskowski - Marciniak, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz – M. Laskowski, Brzostowski (27 Cywiński) – Biegański (46 Ciarkowski), Białożyt (46 Kiełb), Chormiński - Spławski.

Siarka - Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz - Stefanik, Stępień (31 Płatek), Czyżycki (60 Lewandowski) – Koczon (71 Głaz), Tomalski (65 Szewc) - Żebrakowski.

Sędziował: Marcin Bielawski z Katowic.

Żółte: Ciarkowski, Chromiński, Marciniak, Paczyński, Kiełb, Cywiński (W), Czyżycki (S).

Trwa znakomita seria piłkarzy tarnobrzeskiej drużyny. Mecz w Poznaniu był ósmym z kolei, w którym Siarkowcy nie doznali porażki.

Już w piątej minucie bramkarz Warty Tomasz Laskowski musiał wykazać się dużymi umiejętnościami wybijając na rzut różny piłkę strzeloną przez Huberta Tomalskiego.

Siarkowcy powoli łapali właściwy rytm gry i w 15 minucie przyniosło to efekt. Po szybkiej akcji naszego zespołu przed polem karnym sfaulowany został Jan Grzesik i arbiter podyktował rzut wolny. Na strzał lewą nogą z 18 metrów zdecydował się Marcin Stefanik, a uderzenie pomocnika tarnobrzeskiego zespołu było na tyle precyzyjne, że bramkarz Warty był bez szans.

Dziewięć minut to zdobyciu przez Siarkę gola doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia. Filip Brzostowski zderzył się z Konradem Stępniem i obaj padli na murawę. Jak się okazało nie byli w stanie kontynuować gry. Pierwszy boisko opuścił gracz Siarki, a w 31 minucie zszedł Stępień.

Rozważna gra Siarki przyniosła efekt dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy. Dynamiczną akcją popisał się Michał Żebrakowski, który w tempo zagrał do Huberta Tomalskiego, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji i przytomnym strzałem obok bramkarza gospodarzy umieścił piłkę w siatce.

Obrońca Warty Tomasz Dejewski wybijał piłkę, ale nie uczynił tego dokładnie i trafiła od do Grzegorza Płatka, który przyjął ją na klatkę piersiową i zdecydował się na natychmiastowy strzał z woleja, po którym zdobył gola z gatunku tych stadiony świata!

Później już nasza drużyna pilnowała prowadzenia, a zdezorientowali gospodarze nie mieli pomysłu na odrobienie strat.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania tarnobrzeżanie stracili jednak gola. Gospodarze wykonywali wtedy trzy rzuty rożne z rzędu, a ten trzeci zakończył się golem, którego w zamieszania strzelił Jan Paczyński.

Pięć minut przed końcem goście przeprowadzili szybką kontrę po której w dogodnej sytuacji znalazł się Jakub Głaz, ale minimalnie przestrzelił.

W następnym spotkaniu o drugoligowe punkty drużyna Siarki zagra na własnym boisku z zespołem Gorniczego Klubu Sportowego Bełchatów, a mecz się odbędzie w sobotę 15 października o godzinie 15.

Materiał oryginalny: Piękne zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg w Poznaniu - Echo Dnia Podkarpackie