Pierwsze w historii zwycięstwo Chojniczanki w 1. lidze. Kolejarz przegrał zasłużenie

Jacek Czaplewski
Chojniczanka pokonała Kolejarza
Chojniczanka pokonała Kolejarza Jacek Czaplewski
Chojniczanie odnieśli pierwsze, w pełni zasłużone zwycięstwo na zapleczu Ekstraklasy. Kolejarz zdołał doprowadzić wprawdzie do wyrównania, ale w kolejnych minutach zainkasował dwa gole.

Pierwszy gol dla Chojniczanki padł już w 13. minucie. Po rzucie rożnym najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Błażej Radler, który celną główką nie tylko otworzył wynik spotkania, ale i zdobył swoją debiutancką bramkę. Stałe fragmenty i przewaga wzrostowa, co pokazały następne akcje, były kluczowe w dzisiejszym starciu. To Chojniczanka górowała w powietrzu, a jej dwa z trzech trafień padły właśnie po główkach.

Gospodarze grali dziś konsekwentnie, a inicjatywę oddali tylko raz, bowiem w 57. minucie po zagraniu ręką Błażeja Jankowskiego stan meczu wyrównał z rzutu karnego najstarszy na boisku, 39-letni Piotr Rocki. Gol na 1:1 padł wtedy, kiedy Chojniczanka grała w przewadze (obrońca Kolejarza, Dawid Szufryn, już na początku drugiej połowy obejrzał drugą żółtą kartkę).

Goście ze Stróż cieszyli się z remisu przez osiem minut. Najpierw na 2:1 strzelił debiutant Maciej Ropiejko, a potem – w 77. minucie – wynik ustalił zmiennik, Marcin Orłowski. Chojniczanka wygrała pewnie, a mogła jeszcze wyżej. Okazji na podwyższenie nie wykorzystali jednak ani Tomasz Mikołajczak ani Paweł Iwanicki.