Pierwsze zwycięstwo GieKSy. Bohaterem stoper Napierała

Łukasz Zub
W meczu outsiderów, GieKSa pokonała KS Polkowice 5:0
W meczu outsiderów, GieKSa pokonała KS Polkowice 5:0 Marzena Bugała / Polskapresse
Katowicki GKS mający walczyć o awans do Ekstraklasy, odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie dopiero w 9. kolejce. Podopieczni Rafała Góraka przed własną publicznością pokonali czerwoną latarnię ligi, KS Polkowice aż 5:0.

Od początku spotkania na boisku przeważali gospodarze. Groźne ataki skrzydłami nie przynosiły jednak efektów. Gdy w 20. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Chmiel, a akcję głową wykończył Adrian Napierała. GieKSa prowadziła 1:0 i nie zwalniała tępa. Cały czas podopieczni trenera Rafała Góraka próbowali ataków skrzydłami, ale przynosiło to tylko rzuty rożne. W końcówce pierwszej połowy zaatakowali goście, lecz nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Zaraz po przerwie do bramki strzeżonej przez Sebastiana Szymańskiego trafił po raz drugi Napierała po ładnym strzale z dystansu. To jednak nie koniec popisów strzeleckich "gieksiarzy" w tym spotkaniu. Już sześć minut później po strzale z dystansu, bramkarz "wypluwa" piłkę przed siebie, dopadł do niej Chmiel i było 3:0.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy Bukowej śpiewali „jeszcze jeden, jeszcze jeden”, a ich ulubieńcy postanowili spełnić ich życzenia i w 64. minucie bramkę na 4:0 strzelił Mateusz Zachara. Przy strzale ze skrzydła kolejny błąd popełnił bramkarz gości i wybił piłkę przed siebie, co wykorzystał Zachara. Gdy wszyscy myśleli, że to koniec popisów strzeleckich zawodników GKS-u, bramkę na 5:0 zdobył Tomasz Hołota po uderzeniu z dystansu. Polkowiczanie próbowali odpowiedzieć choćby bramką honorową, ale w tym spotkaniu nie było im to dane.

Zawodnicy ze stolicy Śląska wygrali pierwsze spotkanie w tym sezonie. Pokazali, że potrafią grać skutecznie, co udokumentowali wynikiem 5:0. Zespół z Polkowic pozostanie na ostatniej pozycji w pierwszej lidze.

GKS Katowice - KS Polkowice 5:0 (1:0)- czytaj zapis relacji na żywo z meczu