Pierwsze zwycięstwo Stali Rzeszów w rundzie wiosennej

Marcin Trzyna
Stal wygrała pierwszy mecz na wiosnę
Stal wygrała pierwszy mecz na wiosnę Mateusz Bobola
Stal Rzeszów pokonując Siarkę Tarnobrzeg na jej obiekcie, po raz pierwszy w rundzie wiosennej zasmakowała smaku zwycięstwa. Podopieczni Marcina Wołowca ograli na wyjeździe tarnobrzeżan 1:0, po golu Ernesta Szeli.

Oba zespoły przed tą kolejką znajdowały się w dolnym rejonie tabeli, więc mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, w kontekście walki o utrzymanie w 2. lidze grupie wschodniej.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się dosyć spokojnie, lekką przewagę posiadali na boisku zawodnicy Siarki. Po zmianie stron trochę mocniej przycisnęła Stal, jednak to Siarka zmarnowała stuprocentową, a nawet dwustuprocentową szansę na zdobycie gola. Duda faulował w polu karnym zawodnika Siarki i do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jarosław Piątkowski. Intencje strzelającego rzut karny wyczuł Tomasz Wietecha i uratował rzeszowian od straty bramki, rzucając się w prawy róg bramki.

Nie minęły dwie minuty i biało-niebiescy cieszyli się z bramki na 1:0. Składną akcję Stalowców wykończył Ernest Szela, dla którego była to pierwsza bramka w obecnym sezonie w 2. lidze. Końcówka toczyła się pod dyktando Siarki, jednak to w ostatnich minutach Prokić mógł dobić gospodarzy, lecz Serb poślizgnął się w decydującym momencie akcji.

Siarka Tarnobrzeg Stal Rzeszów 0:1 (0:0)