Piłka nożna kobiet. Resovia nadal niepokonana, kolejna wyjazdowa porażka Sokoła

Paweł Miś
Paweł Miś
Resovia nadal na czele tabeli Orlen 1 ligi kobiet
Resovia nadal na czele tabeli Orlen 1 ligi kobiet Resovia Rzeszów sekcja kobiet facebook
Resovia odniosła siódme zwycięstwo w sezonie i nadal jest liderem Orlen 1 ligi kobiet. Sokół Kolbuszowa Dolna przegrał zaległy mecz z Rolnikiem Biedrzychowice.

Orlen 1 liga kobiet

Resovia odniosła bardzo ważne zwycięstwo w spotkaniu z drużyną Checz Gdynia. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 3. minucie Anna Furmaniak trafiła do siatki rzeszowianek i na przerwę to zespół z Gdyni schodził z korzystniejszym rezultatem. W 64. minucie Resovia doprowadziła do wyrównania. Futbolówkę do własnej bramki posłała Olha Kozhevnikova. W 74. minucie Amanda Turowska dostała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Resovia wykorzystała przewagę jednej zawodniczki i w 80. minucie gola na wagę bardzo ważnych trzech punktów zdobyła Nicola Salawa.

- Ja osobiście chciałbym podziękować moim dziewczynom, w dniu dzisiejszym potwierdziły że są prawdziwym zespołem , że potrafią się wspierać na boisku, razem wychodzić z kryzysów i razem cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół pokazał ze oprócz umiejętności piłkarskich ma swoją tożsamość, za co przesyłam do szatni ogromne gratulacje i słowa uznania

- powiedział po meczu trener Łukasz Wojtala.

W następnej serii gier zawodniczki Resovii zagrają na wyjeździe z drużyną Lech UAM Poznań. W środę, 8 listopada podopieczne trenera Wojtali zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski. Rywalem będzie AZS UJ Kraków.

Resovia - Checz Gdynia 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Furmaniak 3, 1:1 Kozhevnikova-samobójcza 64, 2:1 Salawa 80.

Resovia: A. Barszcz - W. Bukowiec (46 A. Michalska), K. Czyż, W. Florek, K. Gajdur, G. Krawczyk, K. Kurasz ż, J. Kwoka (60 W. Frydrych), M. Miś ż, N. Salawa, M. Strasińska (60 G. Kaput). Trener: Łukasz Wojtala.

POZOSTAŁE WYNIKI: Skra Częstochowa - Sportowa Czwórka Radom 1:2, Polonia Środa Wielkopolska - Ślęza Wrocław 2:1, Ząbkovia Ząbki - Lech UAM Poznań 1:2, Trójka Staszkówka Jelna - Bielawianka Bielawa 2:0, SWD Wodzisław Śląski - KKP Bydgoszcz 0:2.

2 liga kobiet

W zaległym meczu 2. kolejki drużyna Sokoła Kolbuszowa Dolna przegrała na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice ponosząc piątą porażkę w delegacji. Honorową bramkę dla Sokoła zdobyła Natalia Balicka.

Rolnik Biedrzychowice - Sokół Kolbuszowa Dolna 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Juchno 4, 2:0 Sobkowicz 6, 2:1 Balicka 47, 3:1 Juchno 56, 4:1 Sobkowicz 75.

Sokół: M. Świerad - N. Balicka, W. Derylak, K. Gil ż (76 M. Bielatowicz), N. Kalisz (85 A. Kiwak), K. Korab ż, M. Kot, K. Nowak, M. Paterak, A. Pokrywka, I. Wdowiak. Trener: Ryszard Mokrzycki.

3 liga kobiet

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Inter Gnojnica wygrał u siebie z Brzezinką. Wysokiej porażki z wiceliderem doznał Izolator Boguchwała. Sanovia uległa na własnym stadionie drużynie Naprzód Sobolów. Zespół z Leska ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z UKS Wisła Kraków.

Inter Gnojnica - Iskra Brzezinka 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Chmura 31, 1:1 Gacek 34, 2:1 Papiernik 54.

Inter: A. Potwora - K. Baran, A. Chmura (70 M. Grabowy), W. Czółno, A. Drąg (50 M. Papiernik), E. Jędrysek (89 O. Zawiślak), A. Kubik, I. Ortyl, K. Posłuszna, K. Skiba (65 K. Darłak), Z. Wielopolska. Trener: Patrycja Róg.

***

Iskra Tarnów - Izolator Boguchwała 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Wróbel 8, 2:0 Olchowska 35, 3:0 Michałek 40, 4:0 Wróbel 78.

Izolator: Z. Łakota - B. Chorzempa (30 E. Dworzańska), K. Grochowska, P. Kabata, M. Olszańska, A. Ożibko, A. Rzeszut (81 V. Mkrtchian), W. Szumilas (76 A. Flis), M. Toton, K. Trawińska (62 D. Zabawa), K. Zuba (81 K. Koszarska). Trener: Mateusz Kasprzyk.

***

Sanovia Lesko - Naprzód Sobolów 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Lorenc 3, 1:1 Chronowska 11, 1:2 Nowak 68.

Sanovia: A. Mokrzycka - K. Sawicka, W. Daszyk (72 P. Buczek), K. Różycka (75 N. Podstawska), D. Śmierz (69 D. Leśniak) - J. Lorenc, A. Langenfeld, A. Dymek - O. Dyka, G. Ekiert ż, J. Wroniak (89 M. Zapór). Trener: Michał Świder.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rysy Bukowina Tatrzańska - Iskra Krzemień 2:2, FSA Kraków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 6:0, UKS Wisła Kraków - Pogorzanka Pogorzyce 6:1.