Wiktor Gumiński
Piłkarki Rolnika Głogówek przekonały się, jak duża różnica pod względem sportowym dzieli rozgrywki 1. ligi i Ekstraklasy. Mirosław Szozda
Rolnik Głogówek okazał się w 1. kolejce wyraźnie słabszy od AZS UJ Kraków, przegrywając ostatecznie 1-3.

Choć nasz zespół nie miał w tym meczu wiele do powiedzenia, i tak na długo zapadnie on w świadomości jego kibiców. Było to bowiem pierwszej od 17 lat występ Rolnika na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Jak ważne to wydarzenie, było widać po frekwencji na trybunach, które kilkaset osób wypełniło do ostatniego miejsca.

Piłkarki z Głogówka jednak bardzo szybko i boleśnie odczuły na własnej skórze, że 1. liga i Ekstraklasa to zupełnie inne światy. Od samego początku to drużyna z Krakowa dyktowała bowiem warunki gry. Czyniła to na tyle skutecznie, że nie minęło pół godziny gry, a przyjezdne już prowadziły 3-0.

Po kilkunastu kolejnych minutach ich przewaga mogła być jeszcze wyższa, ale parokrotnie stracie gola przez Rolnika zapobiegła bramkarka Anna Wełna, a raz nasz zespół, który długimi fragmentami nie mógł wyjść z własnej połowy, uratowała poprzeczka.

„Rolniczki” zdołały jednak strzelić honorowego gola. Uczyniła to w 65. minucie Kinga Ejzel, wykorzystując złe wyjście bramkarki krakowskiej ekipy i kierując piłkę do pustej bramki z około 30 metrów.

- Miałyśmy zagrać cofnięte, ale chyba za bardzo wzięłyśmy sobie te słowa do serca - mówiła autorka bramki. - W kolejnych meczach musimy to zmienić. Nie możemy grać aż tak defensywnie.

Rolnik Głogówek - AZS UJ Kraków 1-3 (0-3)
Bramki: 0-1 Zapała - 7., 0-2 Sitarz - 19., 0-3 Nosalik - 26., 1-3 Ejzel - 65.
Rolnik: Wełna - Wojtas, Kiersztajn, Duda, Wieczorek (76. Konefał) - Buchta, Sobkowicz, Kujawska, Pawłowska- Aumiller (46. Adamczyk), Ejzel.
Żółta kartka: Wieczorek.