Dariusz Kuczmera
Piłkarki UKS SMS Łódź rozegrały drugi mecz w rundzie wiosennej Orlen Ekstraligi.

Po zwycięstwie nad Pogonią Tczew (5:1) podopieczne trenera Marka Chojnackiego mierzyły się z Czarnymi Sosnowiec, które w minionej serii pokonały na swoim stadionie mistrzynie Polski z GKSKatowice (3:0). Drużyny z Łodzi i Sosnowca miały przed meczem po 20 punktów i obie walczyły o awans do pierwszej trójki Orlen Ekstraligi.
Mecz był wyrównanym widowiskiem, długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Nerwowo grały gospodynie i na początku drugiej połowy Karlīna Miksone i Klaudia Miłek zostały ukarane żółtymi kartkami.
Gra się zaostrzyła, teraz łodzianki obejrzały dwie żółte kartki, ale w 67 minucie Karolina Majda uzyskała prowadzenie dla drużyny Marka Chojnackiego. To już drugi mecz wiosny, w którym Karolina otwiera wynik meczu łodzianek.
W 78 minucie Karlina Miksone wyrównała z rzutu karnego, ale minutę później Karolina Majda strzeliła drugiego gola.
Niestety, nie udało się dowieźć korzystnego wyniku do końca. W 87 minucie wyrównującego gola (ponownie z rzutu karnego) dla Czarnych strzeliła znów Łotyszka Karlina Miksone.
Nie było zatem jubileuszu setnego zwycięstwa łodzianek w ekstraklasie. Do tej pory UKS SMS rozegrał w elicie 172 spotkania, wygrał 99 razy, 23 mecze zremisował i poniósł 50 porażek, strzelił 396 goli, stracił 207.
W następnej kolejce, w sobotę 16 marca o godzinie 12 na boisku przy ul. Milionowej piłkarki UKS SMS Łódź podejmować będą Rekord Bielsko-Biała, który pokonał niedawnego rywala łodzianek – Pogoń Tczew – 3:0. ą
Orlen Ekstraliga
Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź 2:2 (0:0)
0:1 Karolina Majda (67), 1:1 Karlina Miksone (78-karny), 1:2 Karolina Majda (79), 2:2 Karlina Miksone (87-karny).
UKS SMS:Monika Sowalska - Oliwia Bałdyga, Daria Sokołowska, Wiktoria Zieniewicz, Aleksandra Stasiak, Magdalena Dąbrowska, Oliwia Domin, Dominika Gąsieniec (66, Natalia Rohn), Paulina Filipczak, Nadia Krezyman, Karolina Majda. Trener: Marek Chojnacki.
GKS Katowice – Stomilanki Olsztyn 3:0 (Dżesika Jaszek 50, 69, Julia Włodarczyk 89)
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 3:1 (Kamila Czudecka 1, Marcelina Bus 37, Aleksandra Żurek 78 - Oliwia Rapacka 52)
APLG Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:2 (Olga Massombo 55 - Emilia Zdunek 8, Kornelia Okoniewska 90)
UJ Kraków – Medyk Konin 0:1 (Wiktoria Kaczmarek 19-sam.)
Rekord Bielsko-Biała – Pogoń Tczew 3:0 (Daria Długokęcka 32, Julia Gutowska 35, 45)
1.Pogoń Szczecin 13 35 42-8
2.GKS Katowice 13 29 28-13
3.Górnik Łęczna 13 22 25-18
4.UKS SMS Łódź 13 21 31-15
5.Czarni Sosnowiec 13 21 22-18
6.APLG Gdańsk 13 20 16-15
7.Śląsk Wrocław 13 20 26-22
8.Pogoń Tczew 13 16 20-38