Dariusz Kuczmera
Oto nasze bohaterki, mistrzynie Polski i finalistki Pucharu Polski z TME SMS Łódź Fot. TME SMS
Piłka nożna. W wielkim stylu piłkarki TME SMS Łódź awansowały do finału Orlen Pucharu Polski.

Przed meczem pisaliśmy o fatalnym losowaniu piłkarek TME SMS Łódź. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego trafiły bowiem na doskonale grającą wiosną Pogoń Szczecin, a ponadto rywalki zyskały przywilej bycia gospodarzem tego meczu.
Mimo to, optymistycznie podchodziła do spotkania Gabriela Grzybowska. Kapitan łódzkiej drużyny mówiła: – W roku 2023 celuję w dublet. Co prawda wylosowałyśmy trudnego rywala w półfinale Pucharu Polski, ale trudności tylko nas mobilizują. Im cięższa będzie droga do trofeów, tym bardziej będą smakować.

Nie były to słowa bez pokrycia. Jak na kapitan drużyny przystało, Gabriela Grzybowska strzeliła pierwszego gola w meczu w Szczecinie, a drugiego wypracowała. W 18 minucie Gabriela Grzybowska wykorzystała podanie Dominiki Kopińskiej, a pięć minut później sama podała do Klaudii Jedlińskiej, która nie zmarnowała okazji.

Zaraz po przerwie w 48 minucie Klaudia Jedlińska strzeliła trzeciego gola, pogrążając całkowicie pewne swego rywalki z Pogoni. Drużyna trenera Marka Chojnackiego potwierdziła, że nie ma sobie równych w meczach o wysoką stawkę. Wciągu trzech minut od 53 do 56 minuty łodzianki strzeliły dwa kolejne gole. To były nokautujące ciosy TME SMS.
W drugim półfinale grały: APLG Gdańsk -AZS UJ Kraków. Finał odbędzie się 10 czerwca, o godz. 16.30 w Radomiu. Triumfator Pucharu Polski otrzyma w nagrodę 400 tys. zł od PZPN. Finalista dostanie 100 tys. zł.

A już w najbliższą niedzielę o godz. 19.45 na stadionie Widzewa piłkarki TME SMS rozegrają najważniejszy mecz sezonu Orlen Ekstraklasy z GKS Katowice. To spotkanie może zadecydować o tytule mistrzyń Polski. Wstęp na mecz jest wolny. Będzie pierwszorzędne widowisko. Finalistki Pucharu Polski grają wszak o drugie z rzędu mistrzostwo Polski.

Pogoń Szczecin - TME SMS Łódź 1:5 (0:2)
0:1 Gabriela Grzybowska (18), 0:2 Klaudia Jedlińska (23), 0:3 Klaudia Jedlińska (48), 0:4 Dominika Kopińska (53), 0:5 Paulina Filipczak (56), 1:5 Karolina Łaniewska (60).
TMESMS: Oliwia Szperkowska - Wiktoria Zieniewicz (82, Yurina Enjo), Daria Sokołowska, Gabriella Cuevas, Katarzyna Konat - Gabriela Grzybowska, Ernestina Abambila (65, Oliwia Domin), Anna Rędzia (65, Magdalena Dąbrowska)- Klaudia Jedlińska (82, Oliwia Bałdyga), Dominika Kopińska, Paulina Filipczak (65, Dominika Gąsieniec). Trener: Marek Chojnacki.