Krzysztof Nowacki
(W listopadzie Paweł Zięba zdobył dziewięć bramek)
(W listopadzie Paweł Zięba zdobył dziewięć bramek) fot. FKS Stal Kraśnik
Napastnik czwartoligowej Stali Kraśnik, Paweł Zięba został triumfatorem rankingu „Piłkarskich Orłów” w listopadzie w województwie lubelskim.

Na finiszu miesiąca rywalizacja o wygraną rankingu była wyjątkowo ciekawa. Po trzech weekendach listopada w klasyfikacji najlepszych strzelców w województwie lubelskim prowadził Jurij Perin z Janowianki Janów Lubelski. Ukraiński napastnik na boiskach czwartej ligi strzelił w poprzednim miesiącu siedem bramek i tym sposobem uzbierał 4,375 punktów.

Tydzień później ligowe zaległości odrobił inny czwartoligowiec, Stal Kraśnik. Najlepszy zespół jesieni zakończył tegoroczne granie efektownym zwycięstwem 8:0 z Granitem Bychawa. Mocnym akcentem udaną rundę podsumował Paweł Zięba. 29-letni napastnik strzelił w tym spotkaniu aż pięć goli!

Zięba rozpoczął trafianie już w 11. minucie, a przed przerwą (37. min.) dopisał na swoje konto jeszcze jedną bramkę. W drugiej połowie jeszcze trzy razy pokonał bramkarza rywali - w 59., 76. oraz ustalając wynik potyczki w 82. minucie. Dzięki temu osiągnięciu jego listopadowy licznik zatrzymał się na dziewięciu trafieniach, a Zięba wskoczył na pozycję lidera rankingu „Piłkarskich Orłów”. Paweł Zięba otrzymał 5,625 punktów.

- Jest skrzydłowym napastnikiem, który strzela bramki i asystuje. Wydaje mi się, że nasza klasa rozgrywkowa jest dla niego za niska. On przerasta naszą ligę. Ale cieszymy się, że mamy takiego zawodnika w drużynie. Inicjuje dużo ciekawych akcji ofensywnych i pokazuje młodszym kolegom, że ciężka praca na treningach przynosi później efekty w meczu - podkreśla trener Stali Kraśnik, Kamil Dydo.

Paweł Zięba był skuteczny przez całą jesienną rundę. W ligowych 17 meczach zdobył w sumie 17 bramek i wiosną będzie walczył o koronę króla strzelców IV ligi lubelskiej. Natomiast razem z kolegami ze Stali Kraśnik powalczy o awans o trzeciej ligi.

Szansę na triumf w listopadowym rankingu miał jeszcze Piotr Ceglarz z drugoligowego Motoru Lublin. W meczu z Resovią kapitan żółto-biało-niebieskich strzelił dwie bramki, a gole na tym poziomie są mnożone przez wyższy współczynnik, niż trafienia w czwartej lidze. Ale trzy listopadowe bramki dały Ceglarzowi tylko 5,25 punktów i ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji miesiąca.

Co ciekawe, w najlepszej dziesiątce strzelców w listopadzie jest aż czterech piłkarzy z czwartej ligi i sześciu z trzeciej ligi. W grudniu, w ostatniej w tym roku odsłonie „Piłkarskich Orłów”, o zwycięstwo w województwie lubelskim walczą już tylko zawodnicy pierwszoligowych drużyn Motoru Lublin i Górnika Łęczna.