Jerzy Filipiuk
Niepołomiczanie dwukrotnie mieli okazję cieszyć się ze zdobytych goli
Niepołomiczanie dwukrotnie mieli okazję cieszyć się ze zdobytych goli Andrzej Wiśniewski
Piłka nożna. W sparingowym meczu, rozegranym w Ustroniu, I-ligowa Puszcza Niepołomice przegrała z liderem II ligi czeskiej Slezsky FC Opawa 2:4.

Na początku spotkania przeważali Czesi, jednak po kwadransie gra się wyrównała. Niepołomiczanie objęli prowadzenie po strzale z 7-8 metrów Konrada Stępnia, który zakończył akcję po rzucie z autu. Potem mieli dwie okazje do podwyższenia wyniku, ale tuż przed przerwą sami stracili gola.

W drugiej połowie ponownie uzyskali prowadzenie, tym razem po indywidualnej akcji i uderzeniu z 12-13 metrów Rafała Mikulca. Przy stanie 2:1 okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Dawid Ryndak. W końcówce meczu w Puszczy nastąpiło wiele powrotnych zmian, na boisko wszedł m.in. Marcel Wilczyński. W końcówce meczu Czesi zdobyli trzy gole, zapewniając sobie zwycięstwo.

Sparing odbył się po zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej koło Mielca, na którym zawodnicy Puszczy przebywali od poniedziałku do piątku, podczas którego w środę wygrali z Wisłą Puławy 2:1. Po sobotnim spotkaniu powrócili do Niepołomic.

- To był kolejny element przygotowań do rundy wiosennej. Na obozie piłkarze wykonali bardzo solidną pracę. Na sparing wyjechaliśmy w sobotę o godzinie siódmej rano. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie dla nich dyskomfort – powiedział trener Tomasz Tułacz.

- W pierwszej połowie meczu graliśmy bardzo dobrze. Tempo gry było bardzo wysokie. Mogliśmy zdobyć gola na 2:0 i 3:0, ale zabrakło nam skuteczności. Rywale wyrównali po strzale w słupek i rykoszecie. W końcówce meczu straciliśmy „trampkarskie” bramki. To minus tego sparingu – dodał szkoleniowiec niepołomiczan.

Z Puszczą rozstał się bramkarz Andrzej Sobieszczyk, który przeszedł do trzecioligowego Motoru Lublin. Do niepołomickiego klubu trafił w połowie 2013 roku. W rundzie jesiennej nie rozegrał żadnego meczu w II lidze, wystąpił natomiast w dwóch spotkaniach Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice – Slezsky FC Opawa 2:4 (1:1)

Bramki dla Puszczy: Stępień 24, Mikulec 58.

Puszcza: Staniszewski (46 Mleczko) - Fryc, Stawarczyk (60 Czarny), Czarny (30 Lepiarz), Mikołajczyk – Ryndak (46 Zagórski), Stefanik (46 Uwakwe), Stępień, Domański (46 Żurek), Drzazga (46 Mikulec) – Orłowski (46 Szewczyk) oraz m.in. Wilczyński.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali w Ustroniu sparing z czeskim drugoligowcem - Dziennik Polski