PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa popsuła urodziny Żylety, sensacja w Szczecinie i... śnieżki w bramkarza Cracovii [RAPORT]

Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. Legia popsuła urodziny Żylety, sensacja w Szczecinie
PKO Ekstraklasa. Legia popsuła urodziny Żylety, sensacja w Szczecinie aleksy witwicki
PKO Ekstraklasa. W piątkowych i sobotnich meczach ligowych zdecydowanie nie zabrakło emocji. Jedną z atrakcji minionego weekendu bez wątpienia był... śnieg. Kibice Rakowa Częstochowa postanowili obrzucić śnieżkami bramkarza Cracovii. Poza tym w Warszawie miały miejsce wyjątkowe urodziny, które zostały przyćmione wynikiem przy Łazienkowskiej. Sprawdź co jeszcze wydarzyło się w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej w 16. kolejce!

PKO Ekstraklasa. Legia popsuła 50. urodziny Żylety. Uratowała zaledwie remis z Wartą Poznań!

Mecz Legia - Warta miał wyjątkową otoczkę właśnie z powodu okrągłej rocznicy powstania Żylety. Przed samymi zawodami przedstawiciele jednej z najważniejszych trybun w Polsce świętowali swoje 50. urodziny. Popularna Żyleta z okazji jubileuszu zapewniła reszcie stadionu multum atrakcji. Przede wszystkim przygotowała dwie oprawy na to wydarzenie, okolicznościowe koszulki oraz pokaz pirotechniczny w postaci fajerwerków odpalonych na stadionie.

Podopieczni Kosty Runjaicia nie zdołali zwyciężyć w ten wyjątkowy dzień dla swoich najwierniejszych kibiców. Po pierwszej połowie powodów do świętowania Żyleta zdecydowanie nie miała. Warta Poznań po 40 minutach prowadziła już dwiema bramkami. Nadzieję przed przerwą na korzystny wynik przywrócił uderzeniem z rzutu karnego kapitan drużyny - Josue.

Ostatecznie "Wojskowym" udało się wyrównać stan rywalizacji. W drugiej połowie do porażki nie dopuścił Ernest Muci, który uratował warszawski klub przed niespodziewaną klęską.

Kibice Rakowa obrzucili bramkarza Cracovii... śnieżkami

Do nietypowej sytuacji doszło w Częstochowie. Mistrz Polski z zeszłego sezonu PKO Ekstraklasy ostatecznie stracił punkty, ale jedno zdarzenie z tego meczu było wyjątkowo absurdalne. Kibice gospodarzy postanowili wykorzystać fakt, że spadł pierwszy śnieg i... obrzucali bramkarza "Pasów" śnieżkami. Arbiter główny tych zawodów - Paweł Raczkowski na moment przerwał grę i poczekał aż fani skończą swoją "zabawę".

W tym samym czasie podirytowany napastnik "Medalików" Fabian Piasecki zadał swoim kibicom retoryczne pytanie: "Czy po*** was?". Po tych słowach atmosfera przy Limanowskiego lekko się uspokoiła.

Sensacja w Szczecinie. Stal pokonała Pogoń!

Do szalonego spotkania doszło na stadionie im. Floriana Krygiera. Stal Mielec na mecz w Szczecinie wyjechała w piątek i jechała dokładnie 11 godzin. Mimo tego podopieczni Kamila Kieresia zdołali sprawić nie lada sensację wygrywając z jednym z faworytów do końcowego triumfu w lidze.

Hattrickiem popisał się niezawodny białoruski napastnik - Ilja Szkurin. Dla Pogoni z kolei bramki zdobywali Wahan Biczachczjan oraz Efthymis Koulouris.

Beznadzieja ŁKS-u trwa dalej, kolejny remis Piasta Gliwice

Zmiana trenera w Łodzi nie poskutkowała. Piotr Stokowiec nie okazał się żadnym cudotwórcą i "Rycerze Wiosny" w dalszym ciagu nie potrafią wygrać meczu w trwającym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem ulegli Zagłębiu Lubin (0:2). Ostatni ligowy triumf miał miejsce 20 sierpnia z Pogonią Szczecin (1:0).

Z kolei Piast Gliwice idzie na rekord jeśli chodzi o liczbę remisów. W 16. kolejce PKO BP Ekstraklasy po raz kolejny podopieczni Aleksandara Vukovicia podzielili się punktami. Tym razem bezbramkowo z Jagiellonią Białystok. To był ich dwunasty podział punktów w trwającej kampanii. Rekord remisów aktualnie należy do Pogoni sprzed 30 lat, kiedy "Portowcy" zanotowali 19 w całym sezonie.

Wyniki piątkowych i sobotnich meczów PKO Ekstraklasy:

• ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
    Bramki: Bartosz Kopacz 9', Aleks Ławniczak 49'

• Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:0

• Raków Częstochowa - Cracovia 1:1 (0:1)
    Bramki: Ghita 25' - Bartosz Nowak 88'

• Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:3 (2:1)
    Bramki: Wahan Biczachczjan 21', Efthymis Koulouris 27' - Ilja Szkurin 6', 55', 84'

• Legia Warszawa - Warta Poznań 2:2 (1:2)
    Bramki: Josue 45+5', Ernest Muci 63' - Tomas Prikryl 7', Marton Eppel 40'