PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin rzutem na taśmę wbiła bramkę Zagłębiu Lubin! Marcel Wędrychowski bohaterem, powrót Jakuba Świerczoka

Jacek Czaplewski
Zagłębie - Pogoń 0:1
Zagłębie - Pogoń 0:1 PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin zagrała do końca i pokonała Zagłębie Lubin na wyjeździe 1:0. W doliczonym czasie popisali się zmiennicy. Po podaniu Linusa Wahlqvista do siatki trafił Marcel Wędrychowski. Gola świętował razem z kibicami, którzy mimo zamknięcia sektora gości przyjechali na stadion i zajęli miejsca na trybunie obok gospodarzy.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1

To był w gruncie rzeczy niezły mecz. Jedni i drudzy walczyli o pełną pulę. A świadczy choćby o tym fakt, że na początku drugiej połowy w ciągu nieco ponad dwóch minut stworzono cztery dogodne sytuacje.

Przed przerwą Zagłębie nie wykorzystało szansy, którą miał Kacper Chodyna. Kapitan uderzył płasko, w środek, zbyt czytelnie, żeby zaskoczyć Pogoń. Odpowiedział mu Luka Zahović. Jego uderzenie jedną ręką zatrzymał Sokratis Dioudis.

W drugiej połowie wykazał się również Dante Stipica, gdy też obronił strzał jedną ręką. Jak się potem okazało, nie na darmo. Ale o tym za chwilę.

Pierwszy występ po powrocie do Zagłębia zaliczył bowiem Jakub Świerczok. Były reprezentant Polski oczyszczony niedawno z zarzutów stosowania dopingu czekał na grę od listopada 2021 roku. Kibice Miedziowych przywitali go oklaskami i skandowaniem nazwiska.

Jakub Świerczok wrócił do gry
Jakub Świerczok wrócił do gry PAP/Sebastian Borowski

Marcel Wędrychowski bohaterem Pogoni Szczecin

Pogoń wyborną sytuację stworzyła tuż przed końcem regulaminowego czasu. Po wrzutce Kamila Grosickiego poprzeczkę obił Alexander Gorgon. Pomocnik nie był przez nikogo atakowany, do bramki miał ledwie pięć metrów. - Będzie żałował - stwierdził w Canal+ Sport komentator Remigiusz Jezierski.

Ostatecznie pudło Gorgonia nie wpłynęło na zdobycz Pogoni. Gdy mecz miał się ku końcowi, jedyną bramkę w meczu zdobył Marcel Wędrychowski, który dołożył nogę w polu karnym.

Dzięki wygranej Pogoń zrównała się punktami z trzecim Lechem Poznań. Dla Zagłębia porażka oznacza przerwanie serii trzech zwycięstw z rzędu.

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (w skali 1-6):