PKO Ekstraklasa. Przełamanie Lechii Gdańsk. Dwie bramki i czyste konto w trudnym meczu z Górnikiem Łęczna

Jacek Czaplewski
Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk po miesiącu wróciła na zwycięską ścieżkę. W ciekawym, dynamicznym meczu pokonała przedostatniego Górnika Łęczna 2:0 (1:0). Trafili Christian Clemens i Łukasz Zwoliński.

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 1:0

Ten mecz mógł się różnie potoczyć. Górnik miał argumenty na to, by co najmniej zremisować. Dość powiedzieć, że w pierwszych minutach pojedynek z Dusanem Kuciakiem przegrał Bartosz Śpiączka, a Leandro minimalnie chybił celu, gdy spróbował lobowania z bocznego sektora gry.

Obie drużyny postawiła na ofensywę. Trzeba je za to pochwalić, bo ostatnio ich wyniki uległy pogorszeniu; Lechia w trzech meczach ugrała punkt, Górnik nawet jednego.

Wygrała drużyna, która była skuteczniejsza. Lechia trafiła tuż przed zejściem do szatni. W doliczonym czasie pierwszej połowy debiutanckiego gola strzelił Christian Clemens. Niemiec precyzyjnym uderzeniem zakończył szarżę Jakuba Kałuzińskiego.

W drugiej połowie mimo nieznacznej zaliczki Lechia nie tylko dała radę ją utrzymać, co nie było wcale takie łatwe, ale jeszcze powiększyć. Akcję zmienników (Maciej Gajos, Rafał Pietrzak) z pół metra wykończył Łukasz Zwoliński.

Dziś Lechia przerwała serię trzech meczów bez wygranej (dwie porażki, remis). Wskoczyła na czwarte, upragnione miejsce.

• Conrado - 4
  • Jakub Kałuziński - 4 (Maciej Gajos - 4)
  • Jarosław Kubicki - 4
  • Marco Terrazzino - 3 (Egzon Kryeziu bez oceny)
  • Christian Clemens - 3 (Kacper Sezonienko 3)
  • Ilkay Durmus - 2 (Rafał Pietrzak - 3)
  • Łukasz Zwoliński - 3 (Flavio Paixao bez oceny)

Górnik Łęczna:

• Maciej Gostomski - 4
  • Leandro - 3 (Gerson bez oceny)
  • Bartosz Rymaniak - 3
  • Kryspin Szcześniak - 2
  • Michał Goliński - 3 (Przemysław Banaszak - 3)
  • Damian Gąska - 3 (Łukasz Szramowski bez oceny)
  • Janusz Gol - 3
  • Alex Serrano - 3 (Michał Mak - 3)
  • Jason Lokilo - 3
  • Daniel Dziwniel - 3 (Serhij Krykun - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 2

Piłkarz meczu: Dusan Kuciak
Atrakcyjność meczu: 6/10

Przygotowania do jubileuszowego meczu na 100-lecie Lecha Poznań cały czas trwają, ale większość jest już gotowa. Stadion i okolice już są przystrojone w barwach Kolejorza, a wokół stadionu widać już byłych piłkarzy Lecha, którzy zostali wybrani przez kibiców poznańskiego klubu w plebiscycie organizowanym przez klub wraz z Głosem Wielkopolskim, czyli "Złotą Jedenastkę Lecha Poznań". Ostateczne jej kształt poznamy w sobotę w przerwie meczu z Jagiellonią, ale już teraz Kolejorz odsłonił karty. Także na pojazdach komunikacji miejskiej widać flagi Lecha Poznań. Zobaczcie zdjęcia, jak okolice stadionu przy Bułgarskiej są przygotowane na ten historyczny mecz ---->"Lewy" złożył życzenia Lechowi Poznań!Jakie atrakcje czekają na kibiców przy Bułgarskiej?Jak Kolejorz radził sobie w meczach przy pełnych trybunach?Jagiellonia to dla Lecha wyjątkowo niewygodny ryrwal

Lech Poznań jest gotowy na mecz na 100-lecie. Wszystko zapię...