PKO Ekstraklasa. Wisła Płock przetrzymała napór, a potem wypunktowała Zagłębie. Gole strzelili Łukasz Sekulski i Damian Warchoł

Krzysztof Kowalski
PKO Ekstraklasa. Grająca przed własną publicznością Wisła Płock przeczekała ataki Zagłębia Lubin, a w drugiej połowie zadała skuteczne ciosy. Do siatki trafili Łukasz Sekulski oraz Damian Warchoł. Dla Nafciarzy to drugie zwycięstwo w 2023 roku. W świąteczną sobotę na trybunach zasiadło 4222 widzów.

Nafciarze przetrzymali ataki Zagłębia i zadali skuteczne ciosy

Tempo pierwszej połowy było naprawdę żwawe. Dość powiedzieć, że oba zespoły oddały dwadzieścia trzy strzały, z czego siedem trafiło w światło bramki. Działo się naprawdę sporo.

Konkretniejsze było Zagłębie. Najlepszej okazji nie wykorzystał Kacper Chodyna, którego sytuacyjne uderzenie odbił Bartłomiej Gradecki. Bramkarza Nafciarzy sprawdził też główkujący Jarosław Jach. W innej akcji błysnął Tomasz Pieńko, ale Damjan Bohar
z pola karnego uderzył zbyt lekko.

- 12:30 to specyficzna godzina. Wstaje się rano i musisz być za chwilę gotowy do meczu. Co zjeść na śniadanie? Ja jem naleśniki - powiedział w przerwie Łukasz Łakomy na antenie Canal+ Sport. Pomocnikowi Miedziowych w pierwszym kwadransie przytrafiło się kilka prostych błędów.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na początku drugiej odsłony. Piłkę w siatce obok interweniującego Sokratisa Dioudisa umieścił Łukasz Sekulski. Bramkowa akcja rozpoczęła się od wygranej przebitki Piotra Tomasika i dokładnego podania Rafała Wolskiego. W 72. minucie było już 2:0. Bartosz Śpiączka na dwudziestym metrze odebrał piłkę Jarosławowi Jachowi, a zmiennik Damian Warchoł dopełnił formalności.

Dzięki wygranej Nafciarze na siedem punktów oddalili się od strefy spadkowej. Zapas Miedziowych wynosi tylko dwa oczka. W następnej kolejce płocczanie zmierzą się w Gliwicach ze świetnie dysponowanym Piastem. Z kolei Zagłębie podejmie Górnika Zabrze.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Gradecki