PKO Ekstraklasa. Wynik jak porażka. Liderujący Lech Poznań zremisował z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna

Jacek Czaplewski
Wynik jak porażka. Lech stracił punkty z ostatnim Górnikiem
Wynik jak porażka. Lech stracił punkty z ostatnim Górnikiem Wojciech Szubartowski
PKO Ekstraklasa. Lider wcale nie lepszy od ostatniego beniaminka. Lech Poznań pozwolił Górnikowi Łęczna doprowadzić do wyrównania. Mecz skończył się wynikiem 1:1, co kibice Kolejorza przyjmują jako porażkę. Druga Lechia Gdańsk już zrównała się punktami.

PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Lech Poznań 1:1

Lech obawiał się scenariusza z niedawnego wyjazdu do Mielca. W meczu ze Stalą miał ogromną przewagę w każdym aspekcie, ale jakoś nie potrafił zdobyć bramki. W efekcie tej niemocy "stracił" dwa punkty.

Dziś demony wróciły, choć nie od razu. Aktywnie zaczął Joao Amaral i to on w 18 minucie dał Lechowi prowadzenie. W akcji Pedro Rebocho i Mikaela Ishaka pomocnik musnął piłkę przed linią bramkową. Gdyby tego nie zrobił, samobójcze trafienie obciążyłoby konto Kamila Pajnowskiego.

Osłabiony brakiem m.in. Bartosza Śpiączki Górnik za bardzo nie miał jak zagrozić Lechowi. Ale w końcówce jakoś się udało. Serhij Krykun wrzucił z lewej flanki, a Janusz Gol wykończył głową w polu karnym.

Lech w końcówce ponownie osiągnął przewagę, ale zatrzymał go jego były bramkarz z mistrzowskiego sezonu, Maciej Gostomski. Najpierw uporał się z próbą Ishaka, potem wprowadzonego Daniego Ramireza.

Po przerwie na reprezentacje Lech zagra z Piastem. Ostatni Górnik pojedzie do Niecieczy, by przełamać serię siedmiu spotkań w lidze bez zwycięstwa.

Piłkarz meczu: Maciej Gostomski
Atrakcyjność meczu: 4/10

W czternastej kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w sobotę, 6 listopada rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 mecz z Górnikiem Zabrze. Stadion zapełnił się kibicami do ostatniego miejsca. ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Kibice Radomiaka zapełnili cały stadion. Byłeś na meczu Rado...