PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Ekstraklasa wraca po przerwie

Jakub Maj
Jakub Maj
Zagłębie - Warta LIVE! Miedziowi pudłują na potęgę
Zagłębie - Warta LIVE! Miedziowi pudłują na potęgę Canal+ Sport
Zagłębie Lubin - Warta Poznań ONLINE. Ekstraklasa wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej. W dzisiejszym meczu Zagłębie Lubin będzie chciało oddalić się od strefy spadkowej, natomiast Warta Poznań jeszcze bardziej przybliżyć się do czołówki ligi. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Warta na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Warta Poznań ONLINE

Zagłębie powoli zaczyna wychodzić na prostą. Po bardzo słabej rundzie jesiennej "Miedziowi" zaczynają regularnie punktować. Kilka zwycięstw po przerwie zimowej pozwoliło marzyć nawet o środku tabeli Ekstraklasy. Niemała w tym zasługa Waldemara Fornalika, który objął zespół w listopadzie.

Zagłębie to drużyna, która jest liderem w niechlubnej statystyce. Ekipa Waldemara Fornalika zdobyła najmniej punktów w całej lidze jako gospodarz. W 13 meczach "Miedziowi" zainkasowali tylko 10 punktów. Dla porównania Miedź Legnica, która jest na ostatnim miejscu, zainkasowała 14 "oczek" w domowych starciach.

Warta Poznań to absolutny fenomen kampanii 2022/23. Ekipa Dawida Szulczka zajmuje obecnie 5. miejsce pomimo tak małego budżetu. W składzie Warty nie ma wielkich gwiazd, a "Zieloni" są w stanie wygrywać z bardzo mocnymi ekipami. Po przerwie zimowej drużyna z Poznania zwyciężyła m.in. z Widzewem w Łodzi.

Warta jest wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Ich statystyki na wyjazdach są wręcz nieprawdopodobne. Podopieczni trenera Szulczka w roli gości zagrali 12 spotkań, w których zgarnęli aż 22 punkty. Lepsze w tej kwestii są tylko trzy ekipy - Raków, Lech oraz Legia (wszystkie po 24 punkty).

Dawid Szulczek, trener Warty: - To, co się dzieje w Lubinie w tym roku, tylko potwierdza jakość trenera. Zagłębie wzmocniło newralgiczne pozycje. Jest inny bramkarz, wykrystalizowała się też linia obrony. Łukasz Łakomy był wyróżniającym się zawodnikiem w ubiegłym sezonie, teraz jeszcze bardziej podkręcił tempo i pewnie szybko opuści ekstraklasę na rzecz silniejszej ligi.

Dawid Szulczek, trener Warty: - Wszyscy zawodnicy z przodu robią super robotę. Zagłębie potrafi być groźne, dlatego nie patrzyłbym na Zagłębie przez pryzmat zajmowanego obecnie miejsca, ale przez to, jak grają tylko w tej rundzie.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Warta Poznań w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Nie jest tajemnicą, że największy potencjał sprzedażowy mają przede wszystkim młodzi Polacy. W zestawieniu rekordów transferowych poszczególnych klubów Ekstraklasy znajdziecie dosłownie kilku zagranicznych zawodników. Co ciekawe, najstarszy rekord posiada Widzew Łódź (dotyczy transakcji przeprowadzonej jeszcze w XX wieku), a najmłodszy Stal Mielec. Sprawdźcie, jak przedstawia się lista rekordów transferowych klubów z Ekstraklasy.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego zdjęcia >>

Rekordy transferowe klubów Ekstraklasy. Kto sprzedał najdroż...