Pogoń Szczecin: Kontuzja Spasa Delewa na kadrze

Jakub Lisowski
Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin
Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin Andrzej Szkocki/Polska Press
Trzech piłkarzy Pogoni zaprezentowało się w weekendowych spotkaniach reprezentacyjnych i wszyscy przegrali.

Najboleśniejszą wpadkę zaliczył Adam Gyurcso. Skrzydłowy w szczecińskim klubie miewał wiosną występy dobre i słabe, ale w reprezentacji wywalczył sobie jesienią miejsce w wyjściowym składzie i spotkanie z Andorą rozpoczął od 1. minuty. Podobnie jak koledzy zaprezentował się słabo, a Andora sensacyjnie wygrała 1:0. Jest to jej piąte zwycięstwo o punkty w historii i pierwsze od kilkunastu lat.

Gyurcso grał 71 minut. Schodził przy stanie 0:1. Porażka oznacza, że Węgrzy (7 punktów w 6 meczach) mają już tylko matematyczne szanse na awans na mundial w Rosji. W grupie B prowadzą Szwajcarzy (18 punktów) przed Portugalią (15). We wrześniu Węgry podejmą Łotwę.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata zdecydowanie oddaliły się też od Bułgarów. Gdy wiosną pokonali Holandię 2:0 (dwie bramki Spasa Delewa), to zespół wrócił do rywalizacji w trudnej grupie ze Szwecją i Francją. Delew i spółka nie poszli za ciosem i w tej serii przegrali z Białorusią 1:2. Skrzydłowy Pogoni zagrał tylko 54 minuty, a opuścił boisko z urazem barku. Według pierwszych doniesień – czeka go 3-4 tygodniowa rehabilitacja.

Trzeci z reprezentantów Pogoni – Jakub Piotrowski zagrał w kadrze U-20. Biało-czerwoni przegrali sparing z Węgrami 0:1. Piotrowski grał w drugiej połowie, a cały mecz na rezerwie przesiedział Adrian Henger.

Wyniki skrzydłowych nie są na rękę Pogoni, bo oddala to temat transferów za duże pieniądze. Wcześniej pojawiały się takie spekulacje, mówiło się o zainteresowaniu tureckich, rosyjskich, a nawet chińskich klubów Portowcami (szczególnie Delewem). Teraz cisza i raczej szczecińscy kibice będą ich dopingować w nowych sezonie.

Hat-trick Lewandowskiego dał reprezentacji Polski trzy punkty

Materiał oryginalny: Pogoń Szczecin: Kontuzja Spasa Delewa na kadrze - Głos Szczeciński