Polacy błysnęli w MLS. Kamil Jóźwiak zdobył bramkę po asyście Karola Świderskiego. Trafił również Jarosław Niezgoda [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
Kamil Jóźwiak i Karol Świderski przypomnieli o sobie. W meczu amerykańskiej MLS, w którym Charlotte FC mierzyło się z Colorado Rapids, były zawodnik Lecha Poznań strzelił gola po asyście napastnika reprezentacji Polski. Pierwsze w sezonie trafienie dla Portland Timbers zanotował Jarosław Niezgoda.

Jóźwiak trafił po dośrodkowaniu Świderskiego

Spotkanie pomiędzy Charlotte FC i Colorado Rapids zakończyło się podziałem punktów. 24-letni Jóźwiak na listę strzelców wpisał się w drugiej połowie przy stanie 1:1. W 65. minucie Karol Świderski precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła, a Jóźwiak wykończył akcję strzałem głowa przy słupku. Ekipa z Północnej Karoliny prowadzenie straciła w doliczonym czasie po golu Michaela Barriosa.

To drugi gol Jóźwiaka w kwietniu. Poprzednio trafił na początku miesiąca w starciu z Toronto FC. W tamtym spotkaniu zaliczył również asystę. Zwyżka formy skrzydłowego nie powinna umknąć uwadze sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski.

Charlotte FC zajmuje dopiero czternaste miejsce w konferencji wschodniej. W ośmiu spotkaniach ugrało sześć punktów.

BRAMKA KAMILA JÓŹWIAKA:

Pierwszy w sezonie gol Niezgody

W rozgrywanym nad ranem polskiego czasu meczu przełamał się Jarosław Niezgoda. Były napastnik Legii Warszawa w trwającym sezonie pozostawał bez strzelonego gola. W domowej konfrontacji Portland Timbers z Seattle Sounders pojawił się na boisku w 72. minucie.

Dziewięć minut później skutecznie dobił lewą nogą z sześciu metrów. Portland wygrało gładko 4:1. Do bramki gości trafili jeszcze Dairon Asprilla, Nathan Fogaca oraz Juan Mosquera.

28-letni napastnik łącznie w amerykańskiej lidze strzelił już 19 goli. W tabeli konferencji zachodniej Portland sytuuje się na dziewiątej lokacie z dorobkiem ośmiu punktów.