Polacy za granicą. Zieliński i Zalewski z asystami. Potknięcie Juventusu. Polski weekend w Holandii [RAPORT]

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/ELISABETTA BARACCHI
Kibic reprezentacji Polski może po tym weekendzie się uśmiechnąć. Piotr Zieliński i Nicola Zalewski grali pierwsze skrzypce w meczu na szczycie we Włoszech. Polacy z Holandii również dali o sobie znać. Potknięcie zaliczył natomiast Juventus. Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika niespodziewanie przegrała z niżej notowanym rywalem.

Włochy: Skorupski zatrzymał swoich kolegów z kadry

W lidze włoskiej byliśmy świadkami "polskiego meczu". W bramce Bologny zagrał Łukasz Skorupski, natomiast między słupkami Spezii wystąpił Bartłomiej Drągowski. W drużynie z Ligurii mogliśmy oglądać także Arkadiusza Recę. Na ławce rezerwowych zasiadł natomiast Przemysław Wiśniewski. W kadrze meczowej zabrakło Szymona Żurkowskiego.

Łukasz Skorupski zagrał bardzo dobre spotkanie i pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Polak zanotował pięć udanych interwencji, z czego dwie były następstwem strzałów z pola karnego. 31-latek wykonał w meczu 16 celnych podań (59 procent skuteczności).

Powodów do zadowolenia nie ma duet z Juventusu. Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik przegrali domowy mecz z Monzą, a ich drużyna wciąż tkwi na 12. miejscu w tabeli. Milik opuścił murawę na dziesięć minut przed końcem z uwagi na uraz. - Milik ma problem z zginaczem. Poczuł ból podczas strzału - powiedział po spotkaniu z Mozną (0:2) trener "Starej Damy" Massimiliano Allegri.

W hicie Serie A mogliśmy się emocjonować grą dwójką Polaków. W spotkaniu na szczycie między Napoli a AS Romą zagrali bowiem Piotr Zieliński i Nicola Zalewski. Obaj zaliczyli po asyście. Lepsza była ekipa Zielińskiego, która wygrała 2:1 i zwiększyła swoją przewagę nad resztą stawki. W tej chwili lider z Neapolu ma aż 13 punktów zaliczki nad drugim Interem.

Arabia Saudyjska: Krychowiak zaliczył asystę - Al-Shabab chce zdobyć mistrzostwo

Drużyna Grzegorza Krychowiaka cały czas goni resztę stawki w ligowych rozgrywkach. Al-Shabab ma ogromny apetyt na zdobycie mistrzostwa. Piątkowe spotkanie z Al Tai to bardzo duży krok, aby osiągnąć ten cel. Krychowiak asystował przy drugiej bramce, której autorem był Carlos Junior. Trafienie okazało się bardzo ważne, gdyż dzięki niemu drużyna Polaka wygrała spotkanie 2:1 i wskoczyła na trzecie miejsce. Strata do Al-Nassr to tylko dwa punkty.

Holandia: Polski weekend w Eredivisie

W sobotę popis dał duet Polaków w Vitesse. Bartosz Białek zdobył bramkę, a Kacper Kozłowski zaliczył asystę przeciw sc Heerenveen. Ich drużyna pokonała rywali 3:1. Powody do zadowolenia ma także Sebastian Szymański. Rozgrywający zanotował asystę przy jedynej bramce Feyennordu, który w hicie kolejki zremisował z Twente 1:1. Pomocnik wypożyczony z rosyjskiego Dynamo spędził na placu tylko 45 minut. Nie wybiegł na drugą połowę.

Weekendowe występy reprezentantów Polski, uczestników MŚ 2022

Bramkarze:

• Wojciech Szczęsny (Juventus FC) - grał 90 minut w meczu z Monzą (0:2)
  • Łukasz Skorupski (Bologna FC) - grał 90 minut w meczu ze Spezią (2:0)
  • Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) - grał 90 minut w meczu z Bologną (0:2)

Obrońcy:

• Jan Bednarek (Southampton) - poza kadrą na mecz z Blackpool (2:1)
  • Bartosz Bereszyński (Napoli) - na ławce rezerwowych w meczu z AS Romą (2:1)
  • Matty Cash (Aston Villa) - w ten weekend jego drużyna pauzowała
  • Kamil Glik (Benevento) - poza kadrą na mecz z Frosinone (0:1)
  • Robert Gumny (Augsburg) - grał 90 minut w meczu z Freiburgiem (1:3)
  • Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - pauza za kartki w meczu z Koroną Kielce
  • Jakub Kiwior (Arsenal) - na ławce rezerwowych w meczu z Manchesterem City (0:1)
  • Mateusz Wieteska (Clermont) - grał 90 minut w meczu z Nantes (0:0)
  • Nicola Zalewski (AS Roma) - asysta, grał 90 minut w meczu z Napoli (1:2)

Pomocnicy:

• Krystian Bielik (Birmingham City) - grał do 65 minuty w meczu z Blackburn (2:2)
  • Przemysław Frankowski (Lens) - grał 90 minut w meczu z Troyes (1:1)
  • Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) - gol, grał do 82 minuty w meczu z Widzewem Łódź (3:3)
  • Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) - grał 45 minut w meczu z Werderem Brema (1:2)
  • Grzegorz Krychowiak (Al Shabab) - asysta, grał 90 minut w meczu z Al Tai (1:1)
  • Michał Skóraś (Lech Poznań) - grał 90 minut w meczu ze Stalą Mielec (0:0)
  • Damian Szymański (AEK Ateny) - grał 51 minut w meczu z Arisem
  • Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) - asysta, grał 45 minut w meczu z Twente (1:1)
  • Piotr Zieliński (Napoli) - asysta, grał 90 minut w meczu z AS Romą (2:1)
  • Szymon Żurkowski (Spezia Calcio) - poza kadrą w meczu z Bologną (0:2)

Napastnicy:

• Robert Lewandowski (FC Barcelona) - nie grał w meczu z Gironą z powodu zawieszenia (1:0)