Polonia Bytom na remis ze Stalą Mielec

Sylwester Grochal
Polonia Bytom zremisowała ze Stalą Mielec
Polonia Bytom zremisowała ze Stalą Mielec Arkadiusz Ławrywianiec / Polska Press
W swoim pierwszych meczu na poziomie 2. ligi beniaminek z Bytomia zremisował na własnym obiekcie ze Stalą Mielec 1:1. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry.

Początek spotkania należał do podopiecznych Jacka Trzeciaka, którzy już w 10 minucie stworzyli pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola. Strzał Krysiana zza pola karnego z trudem na rzut rożny sparował Tomasz Liberda. Golkiper gości podobnie musiał się napracować w 19 minucie, kiedy to po rajdzie Lachowskiego zakończonym strzałem wypluł piłkę przed siebie. Goście długo nie mogli odnaleźć właściwego rytmu gry. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 36 minucie, kiedy to strzał Prokicia na rzut różny wybił Gargasz. Bramkarz gospodarzy nie popisał się 5 minut później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minął się z piłką. Jego błąd starał się wykorzystać Getinger, jednak jego strzał zablokowali obrońcy.

Po przerwie podopieczni Janusza Białka śmielej ruszyli do ataku. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy strzał Bartosza Nowaka z trudem obronił Gargasz. Chwilę później Sebastian Zalepa zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia wskazał jedenastkę, którą na gola zamienił kapitan Polonii, Jacek Broniewicz. Goście ruszyli do odrabiania strat. Po godzinie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem bytomian znalazł się Prokić. Górą w tej sytuacji był jednak Gargasz. Stal dopięła swego w 72. minucie gry, kiedy to po faulu Broniewicza przed polem karnym, rzut wolny na bramkę zamienił Nowak. Gospodarze do końca próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ich akcje nie przyniosły skutku w postaci zwycięskiej bramki.

Polonia: Dawid Gargasz - Robert Trznadel, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Krzysztof Michalak - Damian Michalik, Kamil Zalewski, Łukasz Grube, Marcin Lachowski (89 Patryk Stefański), Adrian Krysian (71 Sebastian Pączko) - Dawid Cempa (60 Michał Zieliński).

Stal: Tomasz Libera - Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Krystian Getinger - Tomasz Prejs (46 Łukasz Żegleń), Jakub Żubrowski, Sebastian Duda, Bartosz Nowak, Andreja Prokić (90 Bartosz Papka) - Sebastian Łętocha.

Żółte kartki: Broniewicz - Getinger, Żegleń, Zalepa, Bierzało, Łętocha.
Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Widzów: 1164.