Prestiżowa wygrana Pogoni II Szczecin. Pomogły posiłki od Kosty Runjaicia

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Pogoń II Szczecin pokonała 3:2 Lecha II Poznań. Rozstrzygnęła mecz w osłabieniu.

Konfrontacje szczecińsko-poznańskie mają wysoką temperaturę nie tylko w Lotto Ekstraklasie. Także drugie drużyny obu klubów lubią udowadniać sobie swoją wyższość. Rezerwy Lecha są na lepszej lokacie w tabeli, ale w bezpośrednim pojedynku przy Twardowskiego triumfowali Portowcy.

Mecz rozpoczął doskonale Soufian Benyamina, który w kwadrans strzelił dwa gole. Po czerwonej kartce dla Jakuba Kuzki i wyrównaniu Kolejorz wydawał się być w lepszej sytuacji przed drugą połową. Rozstrzygnąć spotkanie udało się jednak Pogoni. Na 3:2 przymierzył z rzutu wolnego w 65. minucie Michał Żyro, na co piłkarze z Wielkopolski nie potrafili już odpowiedzieć.

W zespole Pawła Crettiego pojawili się poza Benyaminą i Żyrą również David Niepsuj, Adrian Benedyczak oraz Jin Izumisawa. Japończyk był pierwszym zmienionym graczem. – Zawodnicy z pierwszego zespołu bardzo nam pomogli. Byli siłą dodatnią. Wyszarpaliśmy to zwycięstwo bardzo dobrą, dojrzałą grą - ocenia trener Pogoni II.

Druga drużyna z Twardowskiego jest coraz bliżej utrzymania się w trzeciej lidze.

Pogoń II Szczecin - Lech II Poznań 3:2 (2:2)
Bramki: Benyamina 2 (12-karny, 14), Żyro (65) - Kryg (22-karny), Żurawski (45-sam.)
Pogoń: Kusztan - Wawrzynowicz, Kuzko, Sadowski, Niepsuj, Żurawski, Kozłowski, Żyro (84 Kalenik), Benedyczak, Izumisawa (57 Wędrychowski), Benyamina (74 Graczyk)
Czerwona kartka: Kuzko (Pogoń, 21)