Przebój 0:3 Start: Wysoka porażka Przeboju Wolbrom

Jacek Żukowski/Gazeta Krakowska
Inne
Inne Ekstraklasa.Net
Marzenia, jakie mogli mieć przed meczem wolbromianie odnośnie jakiejś zdobyczy punktowej w spotkaniu ze Startem, spełzły na niczym. Gdy przed tygodniem Przebój w Iławie przerwał pasmo porażek, wydawało się, że nadchodzą lepsze dni dla tej drużyny. Jednak czołowy zespół ligi pokazał im miejsce w szyku.

Mogło być jednak bardzo szczęśliwie dla gospodarzy, gdyby udało im się strzelić pierwszą bramkę. A nie tak znowu daleko od tego był Rak. Kapitan wolbromian główkował bowiem z 11 metrów piłkę zdołał dotknąć Bułka, wybijając ją na słupek, po czym futbolówka wyszła na aut bramkowy. Była 13 minuta, jak pech to pech...

Goście nie zamierzali być dłużni i Palczewski też miał co robić, nie były to jednak sytuacje z gatunku 100-procentowych. Zespół z Otwocka czekał na swoją szansę i doczekał się po półgodzinie gry. Doświadczony Kęska przeprowadził atak prawą stroną i dokładnie zacentrował piłkę do Sobótki, któremu z bliska nie pozostało nic innego jak tylko skierować piłkę do siatki. W 41 min gospodarze przegrywali 0:2 za sprawą Mazurkiewicza, który idealnie wykonał rzut wolny - bramkarz wolbromian musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Odpowiedzią gospodarzy był tylko strzał Dudy, który Bułka obronił.

Gospodarze nieco aktywniej zagrali w drugiej połowie. Przed szansą stanął Rak, ale jego strzał z 20 m minął bramkę. Z daleka strzelał też Dudziński - niecelnie. Goście zadowoleni z rezultatu, czekali na okazję do kontry. Ta nadarzył się w ostatniej minucie. Znów po akcji prawą stroną, tym razem w wykonaniu Chcińskiego - Sobótka ponownie otrzymał piłkę i wiedział co z nią zrobić.

Przebój Wolbrom - Start Otwock 0:3 (0:2)

Bramki: Sobótka 34, 90, Mazurkiewicz 43.
Żółte kartki: Guja, Rak, Jurczyk.
Sędziował: Radkiewicz (Łódź).
Widzów: 500.

Przebój: Palczewski 2 - P. Szczepanik 2, Siedlarz 2, Jurczyk 2, Żelazny 2 - Żmudka 2 (68 Wdowik), Duda 2 (46 Lickiewicz 2), Guja 3, Derejczyk 2 (46 Dudziński 2) - Kuta 2 (82 Górski), Rak 2. Trener: Robert Orłowski.
Start: Bułka 4 - Bobrowski 3, Warszawski 3, Szwed 3, Stańczuk 3 - Kęska 4, Mazurkiewicz 4, Sobótka 5 (90 Wielgorz), Mocial 3 (78 Kęsek) - Uzoma 3, Endzelm 3 (70 Chciński). Trener: Dariusz Dźwigała.
Piłkarz meczu: Piotr Sobótka.