Michał Nowak
W meczu sparingowym Radomiak Radom przegrał u siebie z Viitorulem Konstanca 1:3. Michał Nowak
Piłkarze Radomiaka Radom przegrali na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu w meczu sparingowym z rumuńskim FC Viitorul 1:3. W szeregach radomian zagrało sporo testowanych zawodników.

Radomiak Radom - FC Viitorul Konstanca 1:3 (1:2)
Bramki: Kaput 38 - Houri 16, Iacob 42, Neciu 47.
Radomiak: Kochalski - Kulanek, Zakrzewski, Zając, Hodowany, Luz, Matusiak, Suchanek, Kaput, Szuprytowski, Mikita.
Radomiak II połowa: Kochalski (55 Bielikow) - Kulanek (60 Gilewski), Zakrzewski (65 Kaput), Zając (60 Kucharski), Hodowany (60 Wawszczyk), Sokół, Pruchnik, Colina, Pietroń, Luz (60 Suchanek), Winsztal.
Viitorul: Buzbuchi - Ghita, Neciu, Bajan, Leca, Florescu, Ciobanu, Iacob, Houri, Stoica, Gavra oraz Serban, Luchin, Casap, Vodut, Chera, Tira, Natcho, Bobc, Mailson, Pitu

W ekipie Radomiaka w czwartkowe popołudnie zaprezentowało się sporo testowanych zawodników: bramkarz Mateusz Kochalski z Legionovii Legionowo, obrońca Mateusz Kulanek z Górnika Zabrze, pomocnik Łukasz Matusiak z GKS Tychy, pomocnik Michał Suchanek z Górnika Łęczna, pomocnik Michał Kaput z ŁKS Łomża, Radosław Pruchnik z Górnika Łęczna, Jakub Wawszczyk z KP Starogard Gdański i bramkarz Kamil Bielikow z Legii Warszawa.

W szeregach zielonych było widać brak zgrania spowodowany tak dużą ilością testowanych graczy. To zespół z Rumunii lepiej prezentował się piłkarsko na stadionie przy ulicy Narutowicza 9. Już w 16 minucie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Vlada Achima. Radomiak dążył do odrobienia strat. W 31 minucie świetnym strzałem z dystansu spoza pola karnego popisał się Mateusz Kulanek, ale uderzenie wybronił bramkarz rywali. Ten sam zawodnik (Kulanek) doprowadził do remisu siedem minut później, kiedy to zamienił na gola podanie z głębi pola. Jeszcze przed przerwą, ekipa Viitorulu wyszła ponownie na prowadzenie a strzałem z pięciu metrów do siatki trafił Paul Iacob.

W ekipie zielonych po przerwie zaszło sporo zmian. Tuż po wznowieniu gry przyjezdni zdobyli trzeciego w tym meczu gola, a jego autorem był Robert Neciu. W 79 minucie goście mieli rzut karny, ale bardzo źle z jedenastu metrów uderzył Mihai Vodut, który jeszcze się poślizgnął strzelając i wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się przegraną radomian 1:3.

W piątek o godzinie 20 Radomiak rozegra na wyjeździe mecz z Legią w Warszawie. W tym spotkaniu powinni już zagrać w większości zawodnicy z obecnej kadry zielonych.

Autor jest również na Twitterze
RADOMIAK RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [zdjęcia]

Wiemy jakim jesteś typem gościa weselnego! QUIZ

Zakazane pamiątki z wakacji - tego nie przywieziecie do domu!

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy

To jedne z najdłuższych wakacji! Zobacz wakacyjne memy!

Jesteś świeżo upieczonym kierowcą? Tych błędów się wystrzegaj

Materiał oryginalny: Przegrany sparing Radomiaka Radom z rumuńskim FC Viitorul Konstanca. Dużo testowanych zawodników w szeregach radomian - Echo Dnia Radomskie