Przykra kontuzja Jakuba Wrąbla, bramkarza Olimpii Grudziądz. Ile potrwa przerwa zawodnika?

Karol Piernicki
W niebieskiej bluzie bramkarz Olimpii Grudziądz Jakub Wrąbel
W niebieskiej bluzie bramkarz Olimpii Grudziądz Jakub Wrąbel Krzysztof Kapica
Pechowo zakończył się występ w Zabrzu dla podstawowego bramkarza Olimpii Grudziądz. Jakuba Wrąbla czeka przerwa od grania.

Piłkarze Olimpii w miniony weekend przegrali z Górnikiem 1:2, tracąc dwie bramki w pierwszych czterech minutach meczu.

Jakub Wrąbel zrobił szeroki rozkrok

Po kilku kolejnych z boiska zszedł bramkarz Jakub Wrąbel.

Jak się okazało, zawodnik doznał kontuzji. Teraz jest już po badaniach i wiadomo, że to dość poważna sprawa.

- Podczas interwencji przy stracie pierwszego gola nasz zawodnik zrobił dość szeroki rozkrok i poczuł ból - mówi Paweł Grzybek, kierownik Olimpii Grudziądz. - Okazało się, że został mocno naciągnięty mięsień przywodziciela uda.

Uraz wyklucza podstawowego golkipera biało-zielonych z udziału w najbliższej ligowej potyczce. W Wielką Sobotę rywalem grudziądzan w meczu przy Piłsudskiego będzie MKS Kluczbork. Na szerszą zapowiedź tej konfrontacji zapraszamy już wkrótce.

Ile potrwa przerwa bramkarza Olimpii?

Tymczasem przymusowa pauza potrwa zapewne więcej niż to jedno spotkanie.

- Może potrwać kilka tygodni - dodaje kierownik Grzybek.

Dodajmy, że Jakub Wrąbel to nie tylko podstawowy bramkarz Olimpii, w której jest wyróżniającą się postacią. Wypożyczony ze Śląska Wrocław zawodnik to także do tej pory ostoja polskiej reprezentacji do lat 21.

Prowadzona przez trenera Marcina Dornę kadra zagra w czerwcu w turnieju mistrzostw Europy, który odbędzie się w Polsce. W ostatnich meczach sparingowych miejsce między słupkami zajmował właśnie Wrąbel.

Materiał oryginalny: Przykra kontuzja Jakuba Wrąbla, bramkarza Olimpii Grudziądz. Ile potrwa przerwa zawodnika? - Nowości Dziennik Toruński