PSG trzeci raz z rzędu mistrzem Francji! Paryżanie ograli Montpellier

Bartosz Głąb
Paris Saint-Germain dzięki wyjazdowej wygranej z Montpellier 2:1 zapewniło sobie mistrzowski tytuł. W meczu na Stade de la Mosson gole dla ekipy ze stolicy Francji strzelali Blaise Matuidi i Ezequiel Lavezzi. To piąty ligowy triumf w historii PSG.

Paryżanom do obronienia tytułu mistrzowskiego wystarczał remis w Montpellier, ale podopieczni Laurenta Blanca zawsze grają o pełną pulę i również dzisiaj nie było inaczej. Zdeterminowany zespół ze stolicy w 17. minucie objął prowadzenie za sprawą trafienia Matuidiego.

Kilka minut później goście powtórzyli swój wyczyn i Lavezzi w 25. minucie podwyższył rezultat spotkania na 2:0. Wtedy było już niemal pewne, że drużyna z Paryża po raz kolejny sięgnie po najważniejsze trofeum piłkarskie we Francji.

Montpellier nie chciało tanio sprzedać skóry. W 40. minucie po centro-strzale Mounier zdobył bramkę kontaktową. W drugiej części meczu bramki już nie padły. W doliczonym czasie meczu Javier Pastore trafił jeszcze w słupek. Po ostatnim gwizdku paryżanie mogli cieszyć się z tytułu mistrzowskiego. Pewne jest też, że wicemistrzem Francji zostanie Olimpique Lyon, który zremisował u siebie z Girondins Bordeaux 1:1.

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 1:2

Bramki: 17' Matuidi, 25' Lavezzi - Mounier 40'