Puchar Anglii. Chelsea pokonała Aston Villę w 1/16 finałów rozgrywek. Cały mecz zagrał Matty Cash

Bartosz Głąb
Puchar Anglii: Aston Villa - Chelsea FC.
Puchar Anglii: Aston Villa - Chelsea FC. Screen Zdocu
Puchar Anglii. Chelsea FC w meczu 1/16 finałów wygrała z Aston Villą 3:1. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Enzo Fernandeza z rzutu wolnego. Gospodarze honorowe trafienie zdobyli w doliczonym czasie gry. Całe spotkanie w barwach zespołu z Birmingham zagrał Matty Cash.

Puchar Anglii. Chelsea pokonała Aston Villę w 1/16 finałów

To było już drugie spotkanie obu drużyn w tej fazie rozgrywek. Pod koniec stycznia rywalizacja tych drużyn na Stamford Bridge zakończyła się bezbramkowym remisem i potrzebne było rozegranie dodatkowego meczu. Wtedy Matty Cash był blisko strzelenia pięknego gola dla zespołu z Birmingham, ale jego efektowny strzał, świetnie wybronił Djordje Petrovic.

Teraz kibice gole zobaczyli już na początku spotkania. W 11. minucie prowadzenie "The Blues" dał Conor Gallagher, wykańczając składną akcję swojego zespołu. Zaledwie dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nicolas Jackson. Snajper londyńczyków perfekcyjnym uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki rywali. Do przerwy na Villa Park było 2:0 dla przyjezdnych.

Puchar Anglii. Piękna bramka Enzo Fernandeza ozdobą spotkania

Po przerwie londyńczycy zadali kolejny cios. Tym razem swojego gola zdobył Enzo Fernandez, który perfekcyjnie przymierzył prosto z rzutu wolnego. Reprezentant Argentyny pokonał swojego rodaka i niezwykle intensywnie celebrował swoją radość z trafienia.

Następne minuty były już spokojniejsze. Londyńczycy kontrolowali spotkanie, a Aston Villa czuła się bezradna. Jednak w samej końcówce zdobyła honorową bramkę. Gola na 1:3 w doliczonym czasie gry zdobył Moussa Diaby. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i Chelsea mogła cieszyć się z pewnego awansu do 1/8 finałów. Matty Cash zaliczył cały mecz w barwach drużyny z Birmingham.

Puchar Anglii. Aston Villa - Chelsea FC 1:3

Bramki: 90+1' Moussa Diaby, - 11' Conor Gallagher, 21' Nicolas Jackson, 54'Enzo Fernandez.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...