Puchar Anglii: Zwycięstwa większości faworytów w 4. rundzie FA Cup

Dominik Lutostański/AIP
W 1/16 finału Pucharu Anglii obyło się bez niespodzianek - swoje mecze wygrały Tottenham i Manchester City. Remis w spotkaniu Liverpoolu z West Hamem sprawił, że konieczne będzie rozegrania rewanżu.

Tottenham bez problemów pokonał ostatnią drużynę League One - Colchester United 4:1. Bohaterem meczu był Nacer Chadli, który strzelił dwa gole. Po jednym trafieniu dla Kogutów dołożyli Eric Dier i Tommy Carrol. Piąte trafienie zanotował także zawodnik Tottenhamu. Benjamin Davies w 80. minucie wpakował piłkę do własnej bramki.

Z nieco większymi problemami do piątej rundy awansował Arsenal. Kanonierzy pokonali Burnley 2:1. Niestety dla polskich kibiców, ani minuty nie zagrał Krystian Bielik. Arsene Wenger w meczu przeciwko Burnley wystawił drużynę złożoną z kilku zawodników podstawowego składu oraz kilku młodych piłkarzy. Jednak to ci doświadczeni dali awans Kanonierom. Najpierw w 18. minucie gola zdobył Calum Cambers. Goście zdołali wyrównać w 30. minucie, a decydujące trafienie w 53. minucie zaliczył Alexis Sanchez.

Bez szans w starciu z Manchesterem City była Aston Villa. Znakomity mecz zaliczył Kelechi Iheanacho. Nigeryjczyk zanotował hat-tricka. Dzieła zniszczenia dokonał Raheem Sterling i City ostatecznie pokonało Aston Villę 4:0.

W ostatnim sobotnim meczu Liverpool zremisował u siebie 0:0 z West Hamem. Taki wynik powoduje, że obie drużyny będą musiał rozegrać dodatkowy mecz. Tym razem gospodarzem będą "Młoty".

WIĘCEJ: Liverpool nie wykorzystał atutu własnego boiska. "The Reds" czeka rewanż w Pucharze Anglii [ZDJĘCIA]