Puchar Króla. Atletico przegrało wygrany mecz. Jest awans, ale będzie "suszarka" od Simeone

JCZ
Atletico Madryt - Las Palmas 2:3
Atletico Madryt - Las Palmas 2:3 AFP/East News
Puchar Króla. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Atletico Madryt niespodziewanie przegrało z Las Palmas 2:3 (0:0). Ekipa Diego Simeone prowadziła do 89 minuty, ale potem nastąpiło dziwne rozprężenie i goście zdołali wbić dwie bramki. Awansu jednak nie ugrali, bo Atletico w pierwszym spotkaniu wygrało 2:0.

Strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. Zaczęło Atletico. W 49 minucie kombinacyjną akcję skutecznie wykończył Antoine Griezmann. Nim dostał piłkę, jego koledzy wymienili kilka podań na małej przestrzeni.

Las Palmas wyrównało szybko, bo po ośmiu minutach. Indywidualny popis Marko Livaji na nic się jednak zdały, bo Atletico momentalnie odpowiedziało golem na 2:1 autorstwa Angela Correi. Na tym emocje się wcale nie zakończyły. Tuż przed końcem wyrównał Livaja. A w doliczonym czasie gry na 3:2 strzelił Mateo Garcia.

Nim ekipa Simeone zacznie się za rozpracowywanie Betisu, z którym zagra w weekend w lidze, musi najpierw przeanalizować to, co stało się dzisiaj w końcówce.