Puchar Króla. Espanyol nie obronił zaliczki. Barcelona w półfinale, debiut Coutinho

krk
Barcelona zmierza po podwójną koronę w krajowych rozgrywkach
Barcelona zmierza po podwójną koronę w krajowych rozgrywkach East News
Barcelona zameldowała się w półfinale Pucharu Króla. W rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarze Dumy Katalonii przed własną publicznością pokonali Espanyol 2:0. W zespole Blaugrany zadebiutował Philippe Coutinho. W pierwszym spotkaniu Espanyol zwyciężył 1:0.

FC Barcelona ani myślała pójść w ślady Realu Madryt, który po domowej wpadce z Leganes sensacyjnie zakończył przygodę z Pucharem Króla. Jednak gracze Blaugrany do konfrontacji na Camp Nou nie przystępowali w komfortowej sytuacji. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym przegrali z lokalnym rywalem 0:1.

Podopieczni Ernesto Valverde stratę odrobili już w 9. minucie. Idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła na bramkę zamienił Luis Suarez. Kwadrans później Barcelona prowadziła już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Piłka po silnym uderzeniu Argentyńczyka zza pola karnego odbiła się jeszcze od obrońcy Espanyolu, czym zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. As Dumy Katalonii mógł zanotować na swoim koncie co najmniej dublet, ale w kilku dogodnych sytuacjach nieznacznie się mylił.

W drugiej połowie w zespole Barcelony zadebiutował Philippe Coutinho, który zmienił Andresa Iniestę. Przed spotkaniem Camp Nou pożegnało Javiera Mascherano. Argentyński defensor w katalońskim zespole spędził 8 lat.

Pierwszy mecz: 1:0 dla Espanyolu
AWANS: FC Barcelona