Punkty zostały w Szczecinie

Paweł Zatarski
Długo oczekiwana wygrana Portowców stała się faktem. Pogoń na własnym boisku pokonała beniaminka, Kolejarza Stróże 3:0.

Mecz nie przyciągnął wielu kibiców na stadion im. Floriana Krygiera. Słabo notowany rywal oraz kiepska gra szczecińskiego zespołu z pewnością nie zachęcały kibiców do przyjścia na mecz. Piłkarze Pogoni chcąc odzyskać zaufanie kibiców musieli mecz wygrać.

Pogoń bardzo szybko zdobyła bramkę. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu Roberta Kolendowicza, głową piłkę do siatki skierował Olgierd Moskalewicz.

Po strzelonej bramce szczecinianie grali spokojnie i starali kontrolować poczynania na boisku. Obydwa zespoły często popełniały szkolne błędy, co owocowało częstymi wybuchami śmiechu na trybunach.

Drugą połowę piłkarze Pogoni rozpoczęli równie dobrze, jak i pierwszą. Niecałe 5 minut po rozpoczęciu gry bramkę dla gospodarzy zdobył Maksymilian Rogalski. Bramkarz gości nie miał za wiele do powiedzenia przy uderzeniu, bo piłka wpadła w samo okienko jego bramki.

W ostatniej akcji meczu błysnął czarnoskóry piłkarz Pogoni Andre Gwaze. Pomocnik z Zimbabwe ładnie przedarł się przez obronę gości i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi, czym ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

Pogoń wygrała wysoko, ale całe spotkanie rozczarowało. Kibice zgromadzeni na trybunach nie widzieli wielu ciekawych sytuacji, mecz stało na niskim poziomie.