Remis nie zadowolił żadnej ze stron. Raków podzielił sie punktami z Gryfem

Tomasz Smuga/Dziennik Bałtycki
Raków Częstochowa zremisował się z Gryfem
Raków Częstochowa zremisował się z Gryfem Łukasz Kasprzak
Bramka zdobyta z rzutu karnego przez Przemysława Kostucha uratowała jeden punkt dla wejherowskiego Gryfa. W Częstochowie podopieczni Dariusza Mierzejewskiego zremisowali z Rakowem 1:1.

W pierwszych 45 minutach oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji. W 27 minucie Diego Bezerra z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne. Tam do futbolówki dopadł Łukasz Kowalczyk i uderzeniem głową próbował pokonać golkipera wejherowian. Piłka jednak nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Wiesława Ferrę. Na odpowiedź gryfitów trzeba było czekać 9 minut. Patryk Szlas znalazł się w sytuacji sam na sam, ale po jego strzale bramkarz Rakowa sparował futbolówkę na poprzeczkę. Swoich szans na wpisanie się na listę strzelców nie wykorzystali również Rafał Siemaszko i Grzegorz Gicewicz.

W drugiej odsłonie spotkania gra toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Na pierwszą bramkę, około 800 kibiców, którzy w sobotnie popołudnie zasiedli na trybunach stadionu w Częstochowie, musieli czekać do 70 minuty. Przed polem karnym piłkę przyjął Bezerra i płaskim strzałem pokonał Ferrę. Gryfici rzucili się do odrabiania strat. Szansa nadarzyła im się w 86 minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Rafale Siemaszko. Jedenastkę na gola zamienił Przemysław Kostuch.

Zarówno piłkarze Rakowa, jak i Gryfa Orlex szukali jeszcze okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale dla częstochowian sytuację zmarnował Łukasz Buczkowski. Jego strzał sprzed pola karnego poleciał obok bramki. A dla wejherowian idealną okazję zaprzepaścił Michał Fidziukiewicz. Jarosław Felisiak dośrodkował z prawej strony boiska, a napastnik żółto-czarnych był sam przed leżącym już bramkarzem gospodarzy. Jednak przestrzelił.

Raków Częstochowa - Gryf Wejherowo 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 - Diego Bezerra (71), 1:1 - Przemysław Kostuch (86 - karny)

Raków: Kos - Mastalerz I (57 Kominiak), Górecki I, Góra, P. Kowalczyk - Napora, Ogłaza I, Ł. Kowalczyk I, Bezerra - Czerwiński I (84 Buczkowski) - Balogun (74 Pląskowski)

Gryf: Ferra - Stefanowicz, Kostuch, Kochanek I , Skwiercz I - Kołc, Pietroń I (81 Felisiak), Gicewicz (75 Warcholak), Siemaszko I, Fidziukiewicz - Szlas (75 Więcek)