Remis w derbach Lizbony. Emocje w końcówce meczu Sporting - Benfica

ZA
W 20. kolejce ligi portugalskiej w debrach Lizbony, Sporting zremisował u siebie z Benficą 1:1. Dla gospodarzy trafił Jefferson, a dla gości Jardel.

Kibice w końcówce derbów Lizbony przeżyli ogromne emocje. Najpierw w 87. minucie w euforii byli fani Sportingu, bo prowadzeniem gospodarzom dał Jefferson. Wydawało się, że korzystny wynik Sporting utrzyma do końca spotkania, ale w 94. minucie cieszyli się kibice Benfiki. Wyrównującą bramkę zdobył Jardel.

Z remisu w derbach Lizbony ucieszyli się piłkarze FC Porto, którzy wygrali swój mecz i zyskali do obu zespołów ze stolicy Portugalii po dwa punkty. W tabeli liderem jest Benfica, która ma 50 punktów. Drugą pozycję zajmuje Porto z 46 punktami, a trzeci jest Sporting - 43 punkty.

Sporting Lizbona - Benfica Lizbona 1:1 (0:0)

Gole: Jefferson 87' - Jardel 90'+4

Sporting Lizbona: Rui Patricio – Cédric, Tobias, Oliveira, Jefferson – Joao Mario, William Carvalho, Adrien Silva – Carrillo (78. Mane), Montero (90. Tanaka), Nani (90. Capel).

Benfica Lizbona: Artur – Maxi Pereira, Luisao, Jardel, Eliseu – Andre Almeida (89. Pizzi) Samaris (90. Derley), Salvio, Ola John (64. Talisca) – Jonas, Lima.