Tomasz Kuczyński
24.04.2019 Resovia - Ruch 1:0.
24.04.2019 Resovia - Ruch 1:0. Krzysztof Kapica
W meczu 30. kolejki II ligi Ruch Chorzów przegrał z Resovią w Rzeszowie 0:1 (0:0). Bramkę strzelili Konrad Domoń w 76. minucie. Chorzowianie znów znaleźli się na spadkowym miejscu.

Niebiescy w sobotę, w dniu swych 99. urodzin wygrali derby z ROW-em Rybnik 3:0 zaliczając pierwsze zwycięstwo w tym roku. Kibice Ruchu uwierzyli, że powrót Jana Kociana oznacza skuteczną walkę o uniknięcie kolejnego spadku, tym razem do III ligi. Słowak wprawdzie oficjalnie jest menedżerem chorzowian, ale wiadomo, że to on odpowiada za obecne wyniki Niebieskich. W protokołach meczowych, po rozstaniu się z Markiem Wleciałowskim, jako pierwszy trener wpisywany jest Karol Michalski, który był jego asystentem.

Kocian zaczął od zwycięstwa, ale aby się utrzymać w II lidze konieczne jest zdobywanie następnych punktów. W środę Ruch zagrał w Rzeszowie. W pierwszej połowie zabrakło bramek. Niebiescy dobrze się bronili, ale słabo spisywali w ofensywie. Kibice skupiali się głównie na wymianie „uprzejmości”. W sektorze gości było 293 fanów.

Prawdziwie uprzejmie zachowali się natomiast działacze Resovii, którzy w przerwie meczu wręczyli prezesowi Ruchu Janowi Chrapkowi paterę z okazji 99. urodzin klubu.

Na początku II połowy piłka wpadła do bramki gości, ale sędzia odgwizdał spalonego. Po godzinie gry wreszcie Ruch przyśpieszył. W 57. minucie powinno być 1:0 dla gości. Doskonałą okazję zmarnował jednak Mateusz Lechowicz, nie trafiając do pustej bramki. Kilka minut później blisko gola była Resovia, a Niebieskich uratował słupek, w który trafił Szymon Hajduk. Ta sytuacja pobudziła Resovię, która zaczęła zagrażać bramce Dawida Smuga.

W 76. minucie Resovia objęła prowadzenie. Bartłomiej Buczek podał do Konrada Domonia, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

Wysiłki chorzowian, aby doprowadzić do wyrównania nie przyniosły efektu. Pierwsza porażka pod wodzą Jana Kociana stała się faktem.

W następnym meczu Ruch zagra w niedzielę u siebie z Elaną Toruń (godz. 18).

OPINIE TRENERÓW

Karol Michalski (Ruch)

Mecz przebiegał od początku w dość nerwowej atmosferze. Duża chaotyczność w grze w naszym wykonaniu. Z biegiem czasu pierwsza połowa zaczęła wyglądać lepiej. Mieliśmy nadzieję, że utrzymywanie się przy piłce, sytuacje z bocznych sektorów boiska, pozwolą nam na uzyskanie korzystnego rezultatu. W drugą część weszliśmy trochę gorzej. Zwracaliśmy uwagę na stałe fragmenty gry rywali. Po jednym z nich straciliśmy tutaj punkty. Gratuluję Resovii.

Szymon Grabowski (Resovia)

Bardzo obawialiśmy się tego meczu, dobrze znaliśmy sytuację Ruchu. Wiedzieliśmy po jak fajnym spotkaniu z ROW-em tutaj przyjechali. Spodziewaliśmy się, że Ruch będzie na fali i że będzie nam ciężko. Te obawy były trochę wygórowane. Wygraliśmy zasłużenie. Może nie dominowaliśmy, ale mieliśmy przewagę, dłużej operowaliśmy piłką, utrzymywaliśmy się na połowie przeciwnika. Fajnie, że sfinalizowaliśmy tę przewagę bramką po stałym fragmencie. Na pewno mamy niedosyt, bo klarownej okazji nie wykorzystał Bartek Buczek. Ten mecz mógł się dla nas już wcześniej otworzyć. Patrząc na całokształt chłopcy wykonali kawał dobrej roboty na boisku, zwłaszcza w defensywie. W trzecim meczu z rzędu nie tracimy bramki. Przede wszystkim tego im gratuluję. Gratuluję też zwycięstwa nad Ruchem Chorzów, bo co by nie było, to jest dalej Ruch. Zwycięstwo nad taką firmą zawsze będzie cieszyć. Życzę Ruchowi utrzymania, bo na to zasługuje. (źródło: Ruch Chorzów).

Resovia – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Konrad Domoń (76)

Resovia: Daniel - Kantor, Domoń, Zalepa, Adamski - Hajduk, Świechowski, Frankiewicz, Buczek (77. Hass), Ogrodnik (90+2. Feret) - Twardowski.

Ruch: Smug - Lechowicz, Duriska, Wiech, Kulejewski (86. Duchowski), Bartolewski - Zieliński, Mokrzycki, Foszmańczyk (76. Walski), Podgórski - Kędziora (68. Idzik).