Resovia wygrała ze Zniczem, ale mecz kończyła w dziewiątkę

Marcin Trzyna
Resovia wygrała zaległy mecz ze Zniczem 3:1
Resovia wygrała zaległy mecz ze Zniczem 3:1 Filip Trubalski
Znicz Pruszków w sobotę rywalizował ze Stalą, a dzisiaj pruszkowianie rozegrali kolejny mecz w Rzeszowie. Zaległego spotkania 20 kolejki II ligi z Resovią wspominać dobrze nie będą.

Ostatnia kolejka dla obu ekip była udana. Resoviacy wygrali w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola, a Znicz okazał się lepszy od rzeszowskiej Stali. „Pasy" w pięciu ostatnich pojedynkach ze Zniczem Pruszków nie wygrały ani jednego spotkania, za to Znicz wygrał czterokrotnie, a raz zanotowano remis. W rundzie jesiennej Znicz wygrał z Resovią 1:0 po golu Przemysława Sztybrycha.

Mecz doskonale ułożył się dla gospodarzy, którzy szybko swoją przewagę udokumentowali golem. W 9.minucie Robert Tunkiewicz precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Znicza. Niespełna dwie minuty później sędzia Mariusz Jasina podyktował rzut karny dla Resovii. Tomasz Ciećko pewnym strzałem z jedenastu metrów podwyższył wynik spotkania na 2:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej części spotkania na bramkę ruszyli pruszkowianie, którzy w 52. minucie zdobyli gola kontaktowego. Znicz nie cieszył się długo z nawiązania kontaktu, ponieważ 10 minut później Michał Ogrodnik zdobył bramkę z główki na 3:1. W 76. Minucie Baran otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym na zawodniku Znicza, do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Paluchowski, lecz uderzył obok bramki Marcina Pietryki.

Resovia mecz kończyła w dziewięciu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką w doliczonym czasie gry ukarany został Kwiek.

Resovia - Znicz Pruszków 3:1

Gole: 1:0 9' Tunkiewicz
2:0 13' Ciećko [karny]
2:1 52' Kubicki
3:1 62' Ogrodnik

Resovia: Pietryka- Baran, Makowski, Świechowski (89' Rop), Słaby, Ogrodnik (79' Kozbuek), Nikanovych, Tunkiewicz (60' Domoń), Kwiek, Ciećko (70' Hajduk), Frankiewicz

Znicz Pruszków: Czarnecki- Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Kubicki (73' Banaszewski), Rackiewicz, Kucharski, Januszewski (46' Tomas), Machalski (46' Chrabąszcz), Zawodziński (62' Zapaśnik), Paluchowski

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.