Michał Szeliga
Jeziorak Iława nie sprostał Resovii
Jeziorak Iława nie sprostał Resovii Karol Wiśniewski / Polskapresse
Który to już raz, wychowanek "Pasiaków" Marcin Pietryka, zapewnia czyste konto swojemu zespołowi. Tym razem połączenie dobrej defensywy, z czego słynęli rzeszowianie, z powracającym do dawnej formy Sebastianem Hajdukiem dały trzy punkty wywiezione z piekielnie trudnego terenu.

Bilans Resovii w meczach z Jeziorakiem na ich terenie do wczoraj był bardzo niekorzystny, jeden remis i jedna porażka. Nie napawało to optymizmem przed nadchodzącym spotkaniem, lecz Resoviacy przystąpili do tego meczu mocno zmotywowani i podbudowani ostatnim zwycięstwem u siebie w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola 3:0.

Co prawda pierwszą groźna sytuację w meczu wypracowali sobie gospodarze, Skokowski w dogodnej sytuacji nie umieścił jednak piłki w siatce. Rzeszowianie nastawili się na kontry i długie podania w kierunku swoich napastników. Jedno takie podanie posłał Michał Bogacz w 22. minucie do Sebastiana Hajduka. Wychowanek Unii Tarnów dobrze wiedział co należy zrobić z piłką umieszczając ją w siatce obok interweniującego Kręta.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do ataków i wtedy rozpoczął się mecz dla bramkarza drużyny ze stolicy Podkarpacia. Marcin Pietryka dwoił się i troił w swojej bramce, raz po raz ratując swój zespół przed utratą bramki. Goście również nie próżnowali, swoją okazję w I połowie zmarnował Dawid Kwiek minimalnie pudłując z narożnika pola karnego.

Po przerwie ataki gospodarzy były coraz śmielsze. Stworzyli sobie dwie stuprocentowe sytuacje, ale zarówno Sedlewski jak i Klein nie potrafili pokonać bramkarza Resovii z... pięciu metrów! Pech Jezioraka polegał na tym, iż uderzenia były prosto w interweniującego Pietrykę.
Końcówka spotkania to już murowanie bramki przez Resovię i doświadczenie trenera Jałochy, który w końcówce przeprowadził kilka zmian i "ukradł" cenny czas.

Jeziorak Iława - Resovia Rzeszów 0:1 (0:1)

Gole: Hajduk 22'

Żółte kartki: Klein, Pietroń - Kozubek.

Sędzia: Maciej Lewicki (Gdańsk) Widzów: 1000

Jeziorak: Kręt - Kalkowski, Eid, Imbiorowicz (59 Kowalski), Sulkowski (76 Kowalczyk) - Sedlewski, Pietroń, Skokowski, Kuciński (54 Klein) - Sobociński, Figurski (46 Żaglewski)

Resovia: Pietryka - Kozubek, Bogacz, Nikanowycz, Horodeński - Ogrodnik, Juszkiewicz, Chrabąszcz, Kwiek (90 Szkolnik) - Kantor (90 Twardowski), Hajduk