Skowronek: Na boisku był widoczny monolit

Patryk Przydacz
- Piłkarsko jeszcze dużo nam brakuje, ale liczą się punkty, bardzo cenne są przy tym terminarzu, który mamy. Bardzo dziękuję chłopakom za tą walkę - powiedział po zwycięstwie nad Wartą trener Ruchu Radzionków, Artur Skowronek.

Artur Skowronek (Ruch Radzionków): Po takim spotkaniu na pewno łatwiej mówić, bo nie łatwo było mówić kilka dni temu po spotkaniu w Szczecinie, gdzie dostaliśmy nokaut. Chcieliśmy się na pewno dźwignąć i tutaj było widać, że zespół scalił się w tym mikro cyklu i na boisku był widoczny monolit. Na pewno piłkarsko jeszcze dużo nam brakuje, ale liczą się punkty, bardzo cenne są przy tym terminarzu, który mamy. Bardzo dziękuję chłopakom za tą walkę, którą dzisiaj włożyli w to spotkanie i która przyniosła nam punkty- tak uważam.

Artur Płatek (Warta Poznań): W szatni w przerwie meczu powiedziałem zawodnikom, że to spotkanie jest takim, w którym kto strzeli pierwszą bramkę wygrywa. Pierwsza połowa była jaka była w wykonaniu obu zespołów, co wszyscy widzieli. Druga połowa to już śmielsze ataki z naszej strony, kilka strzałów aczkolwiek nic takiego co mogłoby nastraszyć bramkarza Radzionkowa. Stały fragment gry dla Ruchu i 1:0, gol otwierający po błędzie i musieliśmy się otworzyć, śmielej zagrać. Jedna, druga, trzecia kontra Ruchu i bramka w doliczonym czasie gry, tak mogę podsumować to spotkanie.