Skrót meczu FC Midtjylland - Legia Warszawa 3:3 [WIDEO]. Szalone spotkanie "Wojskowych". Wszystko rozstrzygnie się w Warszawie

Jakub Jabłoński
od 16 lat
Liga Konferencji. Legia Warszawa w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji po szalonym meczu w Danii z FC Midtjylland zremisowała 3:3. Sprawa awansu wciąż pozostaje otwarta dla jednej, jak i drugiej ekipy. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje z meczu FC Midtjylland - Legia Warszawa

"Wojskowi" w tym spotkaniu trzykrotnie musieli gonić wynik. Duńczycy po raz pierwszy objęli prowadzenie w 16. minucie. Można rzec, że Legia podarowała im tę bramkę zdobytą po rzucie rożnym, którego sprokurowali Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak i Kacper Tobiasz. Trafił Juninho.

Dziesięć minut później za sprawą Marca Guala "Wojskowi" po raz pierwszy w tym meczu wyrównali stan rywalizacji z duńskim klubem. Hiszpan zrobił to, czego nie umiał Patryk Kun, czyli skutecznie zamknął dośrodkowanie Pawła Wszołka.

Gospodarze jednak błyskawicznie wyszli na prowadzenie w 34. minucie za sprawą napastnik Franculino Dju i z takim właśnie wynikiem zeszli na przerwę. "Legioniści" musieli gonić wynik jeśli chcieli myśleć o spokojniejszym rewanżu za tydzień przy Łazienkowskiej.

W drugiej części spotkania Legia cztery minuty po godzinie gry kolejny raz odpowiedziała FC Midtjylland po rzucie wolnym, gdy wrzutkę Josue głową skończył Bartosz Slisz. Radość z remisu 2:2 nie trwała jednak długo. Franculino w 71. minucie ustrzelił dublet wykorzystując błąd Kacpra Tobiasza i znowu "Wojskowi" musieli gonić wynik.

Ostatecznie wprowadzony w drugiej połowie Blaz Kramer wykorzystał podanie Macieja Rosołka i w 86. minucie doprowadził do wyrównania, które Legia tym razem utrzymała. Wszystko rozstrzygnie się za tydzień w Warszawie przy Łazienkowskiej.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Cztery bramki stracone z Ordabasami Szymkent, pięć z Austrią Wiedeń, teraz już trzy w pierwszym meczu z FC Midtjylland. Trzeba Legię Warszawa pochwalić i docenić za to, że próbuje wejść do Ligi Konferencji bez obrony! - Jak ktoś jeszcze rzuci hasłem, że obrońca lub bramkarz Legii nadaje się reprezentacji Polski to go zgłoszę do Tworek - wybuchnął na Twitterze Wojciech Kowalczyk. Internauci też jak zwykle nie zawiedli. Zobaczcie najlepsze MEMY po remisie 3:3 w Danii.

MEMY o meczu Legii Warszawa z FC Midtjylland. Parodia w obro...