MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Francja - Polska. Gole, akcje: Mbappe z karnego i Lewandowskiego z karnego. Skorupski wiele razy nas ratował

Jacek Czaplewski
Moment faulu na rzut karny
Moment faulu na rzut karny TVP Sport
Jasny gwint, karny - krzyknął do mikrofonu komentujący Jacek Laskowski. Polska od 56 minuty przegrywała z Francją 0:1 po golu Kyliana Mbappe z jedenastego metra, ponieważ w szesnastce Ousmane Dembele sfaulował Jakub Kiwior. Do tego czasu świetnie utrzymywał nas w grze Łukasz Skorupski. My odgryźliśmy się w końcówce golem na 1:1! Powtórzony rzut karny wykorzystał Robert Lewandowski. Oto skrót pożegnalnego meczu na Euro 2024.

Mecz Francja - Polska 1:1: skrót, gole, najciekawsze akcje

Polska dość nieźle trzymała się przed przerwą. Potrafiła zagrozić bramce Francuzów. Groźnie uderzali choćby Kacper Urbański (celnie) i Robert Lewandowski (tuż obok). Po drugiej stronie boiska szalał natomiast Łukasz Skorupski.

Zmiennik Wojciecha Szczęsnego między słupkami wielokrotnie uchronił nas przed stratą bramki. Przed przerwą dwukrotnie zatrzymał z bliska Kyliana Mbappe. Nie dali rady pokonać go także inni Francuzi, jak choćby Ousmane Dembele.

Niestety, na początku drugiej połowy Kiwior, chyba nasz najsłabszy zawodnik na boisku sfaulował w polu karnym Dembele, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Strzałem bliżej lewego słupka Mbappe strzelił swojego pierwszego gola na Euro.

Potem starał się odpowiedzieć mu Lewandowski. To była 72 minuta kiedy odebrał piłkę i momentalnie uderzył z dystansu - dwa metry obok prawego słupka.

W ostatnim kwadransie Polska otrzymała karnego za faul na Karolu Świderskim! Najpierw Lewandowski zmarnował jedenastkę (obronił bramkarz), a potem w powtórce już się nie pomylił, trafiając od prawego słupka.

Mamy zatem punkt na koniec Euro, a Francja nie wygrała grupy!

Gol Mbappe na 1:0 z rzutu karnego