Skrót meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 [WIDEO]. Mistrz Polski wypuścił trzy punkty w ostatniej akcji meczu

Jakub Jabłoński
Raków Częstochowa zainaugurował 26. kolejkę w Wielką Sobotę z Ruchem Chorzów. "Niebiescy" od 14. minuty przegrywali, lecz w starciu z mistrzem Polski pokazali charakter. "Medaliki" nie zdołały utrzymać prowadzenia i w ostatniej akcji meczu skarcił ich Łukasz Moneta pięknym uderzeniem zza pola karnego. Polecamy skrót z najciekawszych akcji tego spotkania.

Najciekawsze sytuacje z meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów

Ante Crnac w 14. minucie po podaniu Dawida Drachala pokonał Dante Stipicę atomowym uderzeniem zza pola karnego. Chorwat uderzył tak, że jego rodak z bramki "Niebieskich" nie zdołał sięgnąć lecącej futbolówki, która wylądowała pod poprzeczką jego bramki.

Druga połowa już na dużo mniejszej intensywności. Najlepszą okazję dla przyjezdnych miał Daniel Szczepan, który nawet w 78. minucie umieścił piłkę w siatce Kovacevicia, lecz jednocześnie znalazł się na minimalnym spalonym i sędzia nie mógł uznać tego trafienia.

Na pięć minut przed końcem meczu wszedł ulubieniec trybun, długo wyczekiwany piłkarz, który swego czasu leczył ciężką kontuzję Ivi Lopez. "Król Częstochowy" został przywitany przy Limanowskiego brawami zmieniając w 85. minucie Ante Crnaca, czyli strzelca jedynego gola sobotniej rywalizacji. Hiszpan mógł mieć nawet asystę, ale Gustav Berggren nie doszedł do jego dośrodkowania w polu karnym i ostatecznie mógł się obejść smakiem.

Raków stracił prowadzenie w ostatniej akcji meczu. Na boisku zameldował się Lopez

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokazali niezwykły charakter w ostatnich sekundach meczu. Łukasz Moneta uderzył świetnie prawą nogą z woleja i nie dał żadnych szans bośniackiemu bramkarzowi Rakowa Częstochowa. Piłkarze Dawida Szwargi oddali drugą połowę beniaminkowi, a to zawsze źle się kończy. "Niebiescy" wyczuli, że mogą złapać jeden punkcik przy Limanowskiego i to zrobili.

Po meczu Polska - Estonia na Jana Bednarka spadła ogromna fala krytyki. Obrońca Southampton zawalił przy jedynym golu naszych rywali. Jaki w życiu prywatnym jest 27-letni defensor? To kochający mąż i ojciec. Czasem przed telewizorem dopinguje go... pies. Ślub wziął pod Nowym Sączem w 2022 roku. Poznaj piłkarza reprezentacji Polski bliżej.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcie klikaj strzałkę w prawo!

Jan Bednarek w życiu prywatnym. Obrońca reprezentacji Polski...